Jubileusz Powiatu i kameralny koncert dla urzędników i samorządowców za... 20 tys. zł
W niedzielę w Szczyrzycu odbyły się uroczystości związane z obchodami 150-lecia istnienia Powiatu Limanowskiego jako jednostki terytorialnej. Przed niewielką publicznością – głównie samorządowcami, parlamentarzystami i urzędnikami – wystąpił Bogusław Morka z orkiestrą kameralną, który zainkasował za występ okrągłe 20 tys. zł.
Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcej
Komentarze (31)
Lokomotywa nie tuwimowska, ale pisowska i bardzo boska:
Oto w wagonie siedzą pisiacy
Siedzą, mijając te Polski stacje!
Wagonów wiele podoczepiali:
A w jednym sądy, w innym barany
W kolejnym Zalewska zalewa sprawę
Szkół, matur, uczniów, gimnazja gani
W piątym... armata! Oo, jaka wielka
Antoni patrzy nań z drona i stęka
Jest jeszcze wagon pełen andronów
Jadów, drabinek i farmazonów
Jest także wagon obywatelski
Platformą zwany, ale tam pieski
Pieski, kundelki, które szczekają
I karawanę - pociąg w dal gnają
Jedzie, turkocze, po szynach się toczy
A tak to, a tak to... PiS JEST UROCZY!!!!
Pytanie tylko co z nim się stanie
Gdy szyny się skończą, torów zabraknie
A Unia nie da kasy na remont?
Czy się rozbiją wagony miernot
Brawo panie Puchała -baw się ,ale za swoje.Nie trwoń naszej powiatowej KASY.
Bawią się za nasze i tyle. Nie sądziłem że PiS na to będzie pozwalał a tu niespodzianka.
Pewnie nie ma pojęcia jak pod zaborem Austro-Węgierskim brzmiała jego nazwa.
Na pewno nie brzmiała 'Powiat Limanowski'
Więc po co i za czyją kasę czcimy 'dystrykty zaborców'
To jest karygodne.
Za ten cyrk w Szczyrzycu musi Puchała ponieść konsekwencje.
Zainteresował się tym tematem jeden z dziennikarzy Pan Maciej Maciak, zobaczcie do jakiego wniosku doszedl:
' Musisz to wiedzieć(266) Dwa tygodnie temu była to tylko teoria, jednak NATO... '
https://www.youtube.com/watch?v=cu4IC2xd_0Y
W taki oto sposób, wyszło szydlo z worka.
Do czego to dopuszczacie?!
Ostatni raz?!
Jeżeli Pan Tenor twierdzi, że Pan Jan Puchała 'sponsoruje' Jego koncert, to niech wreszcie Radni PiS zażądają aby sobie Pan Puchała sam, ze swojej kieszeni, zapłacił za swój KONCERT!
Proponuję z imienia i nazwiska radnych PiS wymieniać i pytać się dlaczego pozwalają na kameralne imprezy za dziesiątki tysięcy złotych, naszych złotych!
Rodowód mój spod znaku lwa,
a w herbie moim wiatry dwa.
Dziś sługa, jutro jaśnie pan,
lecz duch przekory wciąż ten sam.
Alchemik szczęścia, fałszerz kart,
połykacz ognia stryczka wart,
szarlatan i zaklinacz wężów,
dostawca rogów zacnych mężów...
Czarodziej tonów, żongler słów,
na wozie, lub pod wozem znów,
pogromca na arenach świata,
nieustraszony dyplomata.
Lecz nie dla sławy, ani złota
diabelska sprzyja mi ochota...
Ach!
Wielka sława, to żart,
książę błazna jest wart,
złoto toczy się w krąg
z rąk do rąk, z rąk do rąk.
Złoto toczy się w krąg
z rąk do rąk, z rąk do rąk.
Wystarczy magnetyczny wzrok,
by wprawić tłum w hipnozy mrok,
z trapezu wskoczyć w paszczę lwa,
publika gromki aplauz da.
Bielona gęba budzi śmiech,
tańczący słoń zapiera dech,
atleta czy kobieta z brodą,
tłum gapiów ku ekstazie wiodą,
by żyć, wystarczy cyrk i chleb,
by umrzeć - garść ołowiu w łeb.
Kto wygra na arenach świata:
atleta, czy też dyplomata?
Lecz nie dla sławy, ani złota
diabelska sprzyja mi ochota...
Ach!
Wielka sława, to żart,
książę błazna jest wart,
złoto toczy się w krąg
z rąk do rąk, z rąk do rąk.
Złoto toczy się wkrąg
z rąk do rąk, z rąk do rąk.
Bogusław Morka.
Jakże znamienne są te słowa.
Po pierwsze. Te posterunki zazwyczaj czynne są przez 8 lub 12 godzin dziennie, potem są zamykane a policjanci idą do domu.
Po drugie. O ile w takim posterunku można zgłosić wykroczenie lub przestępstwo to i tak postępowanie prowadzone będzie przez komisariat lub komendę w większej miejscowości i tam będą musieli ludzie jeździć.
Po trzecie. Sama obecność budynku, który i tak zazwyczaj nocą jest zamknięty, nie wpływa w żaden sposób na poziom bezpieczeństwa w okolicy.
Po czwarte. Każda gmina i miejscowość, nawet jeśli nie ma tam żadnej jednostki Policji i tak jest objęta służbą patrolową.
Krótko mówiąc - wydawana jest masa pieniędzy na otwieranie nowych posterunków, które absolutnie nic nie wnoszą w kwestii poziomu bezpieczeństwa obywateli. A jednocześnie w Policji nie ma pieniędzy na tonery do drukarek, remonty uszkodzonych czy zepsutych radiowozów czy sensowne wynagrodzenia dla pracowników.
Po raz kolejny chodzi o zmydlenie społeczeństwa.
Trzeba było być na sesji Rady Gminy w Jodłowniku,podczas sesji'wydłużających' okres dzierżawy nieruchomości sprzedanych przez Gminę 'nie na zawsze'
Czyli władza tamtejsza pogłębiła stan finansowy-wydłużając dla siebie korytko,gdyż budżet w ten sposób będzie 'zamknięty' i zaakceptowany przez RIO.
Cała to szopka z Szczyrzycem, posterunkiem w Jodłowniku -to działania plajtującej JST -kosztem społecznym,gdyż zaproszeni goście muszą być syci a od kilku dni 'osoby pracujące w komunalce gminnej przygotowują plac do przyjęcia.Dyrektorzy myją szyby,w budynku UG.Jest ogólne poruszenie -wzorem z wizyt sekretarzy za czasów komuny.
Nikt jednak nie pomyślął, aby to właśnie on zaszczycił wszystkich swoim wokalem.
Byłoby tanio ( może nawet za darmo) , no i uroczyście. ;-)))
Odnośnie darmowych reklam:
Zauwazyłam, że wszystkie doniosłe uroczystości samorządowe odbywają si z udziałem duchowieństwa. duchowni natomiast często odwdzęczają się włodarzom płomiennymi kazaniami chwalącymi dokonania włodarzy.
Nic więc się nie zmieniło w tym względzie od dawnych czasów, Róznica jest tylko w nomenklaturze, gdyż dzisiaj nazywa się to reklamą.