Gruz i obornik. Drugiego takiego przystanku nie ma chyba w Polsce
Limanowa. “Tarnowska 02” w Limanowej to prawdopodobnie jedyny przystanek autobusowy w Polsce, na którym pasażerowie oczekujący na swój kurs muszą stać w gruzie i oborniku.
Jak już informowaliśmy, od pewnego czasu pasażerowie komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników mają utrudniony dostęp do wiaty przystankowej przy ul. Tarnowskiej. To pokłosie konfliktu pomiędzy właścicielką terenu, na którym zlokalizowano przystanek, a władzami miasta.
Najpierw w tym miejscu pojawiła się tabliczka “teren prywatny”, później wiatę zagrodzono ostrzegawczymi taśmami, a później na chodniku tuż przed wiatą ułożono stertę gałęzi i konarów.
Gałęzie zniknęły, ale pasażerowie muszą borykać się z innymi problematycznymi formami protestu prowadzonego przez właścicielkę gruntu przy ul. Tarnowskiej. Tuż przed zadaszonym obszarem, pozwalającym schronić się pasażerom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wysypano m.in. kamienie i betonowy gruz, obok którego znajduje się… sterta obornika.
Od władz miejskiego samorządu kobieta domaga się odszkodowania. Do magistratu przesłała roszczenie, które ma uwzględniać brak dochodów z ewentualnej dzierżawy terenu lub inwestycji na działce, które nie były możliwe do uzyskania z powodu zlokalizowania przystanku. Jak się dowiedzieliśmy, kwota roszczenia to około 9 mln zł.
Co na to władze miasta? Samorząd proponuje wykup terenu w niezbędnym zakresie oraz przygotowanie zjazdu o parametrach, jakich oczekuje właścicielka działki.
Szerzej o sprawie pisaliśmy w naszych poprzednich artykułach.
Może Cię zaciekawić
Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
Pogodowy armagedon od soboty Zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW, wydanym w piątek wczesnym popołudniem, czeka nas uderzenie niespotykanego gorą...
Czytaj więcejPomóż ustalić osobę ze zdjęcia
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni, prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia miesz...
Czytaj więcejChciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejSport
Trener Wojciech Tajduś odchodzi z Turbacza. Poprowadzi ligowego rywala.
Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w Popradzie Rytro, który występuje w tej samej lidze. Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach trene...
Czytaj więcejZofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejPozostałe
Ewakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejZapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcej- Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
- Pomóż ustalić osobę ze zdjęcia
- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
Komentarze (52)
Przecież w ciągu 8 lat rządów zapowiadano odpowiedzialność urzędniczą xD
Droga wojewódzka!
Jeżeli wiata przystankowa z chodnikiem i zatoką została wybudowany na terenie prywatnym to należy
to wszystko rozebrać i przebudować na teren drogi wojewódzkiej.
Jeżeli prowadzone jest postępowanie sądowe lub jakieś inne to nie wolno niszczyć mienia w tym przypadku wiaty przystankowe, chodnika.
Jeżeli jest sprawa rozstrzygnięta i teren jest własnością prywatną to zapewne sąd wydał lub wyda nakaz rozbiórki wiaty przystankowej i chodnika.
Szanowni są ważniejsze sprawy w Limanowej, a przede wszystkim w Polsce.
A ta pani dostała ogromny majątek za friko i jeszcze się szczepi o parę metrów
Nowy właściciel jest prawdopodobnie osobą inną niż poprzedni. Może kierować się odmiennymi wartościami i priorytetami. Może być bardziej zainteresowany zyskiem niż dobrobytem społeczności.
Niestety, nie ma możliwości, aby przekonać zmarłego właściciela, aby przekazał teren pod przystanek. Możemy jedynie wierzyć, że nowy właściciel zmieni zdanie i zrezygnuje z żądania odszkodowania.
Widać , że na tym świętym limanowskim terytorium takie działania weszły w nawyk.
Nowy właściciel na pewno nie jest taki terytorialny, aby o skrawek ziemi zabiegał, ale jeżeli ma taką możliwość i siłę to życzę mu jak najlepiej w tej walce .
Wiem jak ta sfora urzędników potrafi zgnoić słabszego człowieka.
Prawo to prawo.
No, chyba że burmistrz romską filozofię wyznaje a przystanek w Koszarach stoi.
a że zmarłego trudno przekonać, to każdy wie, dlatego formalności trzeba było dopiąć jak jeszcze żył.
odmienne wartości '
zysk / dobrobyt społeczności '
... piekło / niebo ? :D
Podobnego bezprawnego zajęcia prywatnego terenu w naszym powiecie jest mnóstwo , jednak właściciele nie mają wystarczająco dużo PIENIĘDZY ZDROWIA I CZASU , by walczyć latami z machiną biurokratyczną .
Oni mają takie metody , ABY ZASZCZUĆ WŁAŚCICIELA NIE BOJA SIĘ STRASZYĆ POSTĘPOWANIEM EGZEKUCYJNYM POZWEM DO SĄDU , NIE COFNA SIĘ PRZED NICZYM.
TU NAWET NIE CHODZI O PIENIĄDZE, ZDROWIE I CZAS jak napisał @zabawny tylko nikt z prawników, o geodetach to nawet nie wspominam nie chce " kopać się z koniem"
A możliwe, że żona wpływowego radcy pracuje w wydziale ksiąg wieczystych to jest przyzwolenie na wszystko
Gdyby wiedział co się będzie tu działo to może darował by całą działkę miastu
Gdyby nawet co 10-ty człek postępował tak jak ta odważna, PRAWA kobieta , to ten lucyferański system już dawno temu by padł. To My ODWAŻNI, prawi I ZDETERMINOWANI W OBRONIE PRAWDY I CZŁECZYCH PRAW , nawet gdy Nas gnębią bezprawnymi wyrokami i OKRADAJĄ z naszych pieniedzy spowodowaliśmy, że Nas wszystkich jeszcze nie zaorali Polskę i Polaków. W tym wytrwamy do zwycięstwa naszej człeczej rasy. ;-))
Samiście sobie tak umyślili czy też kto wpływowy postraszył czymś i trzeba było usunąć,??????
Limanowskie realia .
po ile teraz obornik chodzi
chciałem ze dwa rozrzutniki kupić
(końskiego - dobrej jakości)
“The only thing new in the world is the history you do not know.”
https://www.goodreads.com/quotes/13743-the-only-thing-new-in-the-world-is-the-history
Co oznacza:
"Jedyną nową rzeczą na świecie jest historia, której nie znasz."
To jest PRAWDA, bo ludzcy okupanci falsifiable historię i ona się powtarza i WSZYSTKO już było łącznie z technologią jaką obecnie mamy. Oni już dawno temu przegrali i czas jest najwyższy, aby WSZYSTKIE żywe istoty=człeki się przebudzili i URATOWALI swoją NIEŚMIERTELNOŚĆ zanim będzie za późno.
Zdrawiam wszystkich mieszkańców Lechistanu dawnego imperium lechickiego a na początku TYLKO JEDNEGO KRÓLESTWA na tej planecie ziemia. To My znani jako Polacy. ;-))
Czuj duch kochani.
To jest PRAWDA, bo ludzcy okupanci FAŁSZOWALI historię i ona się powtarza i WSZYSTKO już było łącznie z technologią jaką obecnie mamy.
Nawet w angielskiej encyklopedia znalazłam informację, że żyjemy na tych ziemiach przeszło 10 tysięcy lat przed naszą erą.! Polanie żyli. ! Oni użyli tam tego określenia.
Dlaczego w polskich szkołach Nas tego nie uczą? Bo jesteśmy OKUPOWANI przez OBCYCH, obcą rasę nieludzką choć wyglądają jak ludzie. Polecam biblię i nie tylko tam to wytłumaczono.