Gdyby wybory były dziś - są niespodzianki (sonda)
Już ponad 700 głosów oddano w wyborczych sondach, które uruchomiliśmy na łamach portalu dokładnie trzy lata po wyborach samorządowych. Są niespodzianki – gdyby internauci dziś o tym decydowali, niektórzy z urzędujących wójtów musieliby pożegnać się ze stanowiskami.
Może Cię zaciekawić
Historia dwóch wsi - rusza nowy projekt edukacyjny
Limanowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej przystępują do realizacji projektu pod nazwą „M...
Czytaj więcejNiejednogłośne wotum zaufania
W piątek (19 czerwca) odbyła się sesja Rady Miasta Limanowa, której głównym punktem była debata nad raportem o stanie miasta za 2025 rok. Radni...
Czytaj więcejMilionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
W czerwcu 2020 roku, nocą z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) podczas nawałnic woda wystąpiła z koryt potoków i rzek w całym region...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
21 czerwca 2026 r. śp. Janina Boczoń, 66 lat (Dobra) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w D...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Otwarcie sezonu na górze Paproć. Znamy program wydarzenia
W niedzielę (28 czerwca) na górze Paproć (645 m n.p.m.) zorganizowane zostanie Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Wydarzenie rozp...
Czytaj więcejRuszają letnie szkolenia małopolskich terytorialsów
W piątek (26 czerwca) rozpocznie się pierwsze letnie szkolenie w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”...
Czytaj więcejEkspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcej
Komentarze (30)
Mam taką nietypową prośbę ( o ile mieć mogę? ), czy jest możliwe przeprowadzić podobną sondę wśród mieszkanców naszego powiatu w stosunku do oceny prac naszych parlamentarystów pochodzących, posiadających biura poselskie w naszym powiecie?
Myślę, że byłaby to swietna okazja w wyjaśnieniu wielu kwestii.
Bez względu na decyzję , z góry dziękuje.
Tak niskie zainteresowanie, skłania do zupełnie innych wniosków, a mianowicie, czy rzeczywiście nie należy zupełnie zmienić , zarówno ordynacji wyborczej, jak i ustawy o samorządzie, bo mieszkańcy, widać nie czują się podmiotami we własnych małych ojczyznach, a rządzą przede wszystkim niezbyt zdrowe i coraz bardziej zakonserwowane układy.
poniżej linki:
https://limanowa.in/wydarzenia/news;zarobki-wojtow-i-burmistrzow-roznica-ponad-5-tys-zl,20393.html
s://limanowa.in/wydarzenia/news;ponad-60-zadluzenia-rio-nie-pozwala-gminie-brac-kredytu,38885.html
http://tv-trwam.pl/film/po-stronie-prawdy-13092017#.WbpCuMlirZY.email
Bardzo dobrze
Dobrze
Średnio
Słabo
Bardzo słabo
natalii
...tu nie chodzi o konkretnych ludzi, tylko o wadę zbudowanego systemu przez ludzi, również tych co biorą w nim udział. Wady tego systemu ujawniają ludzie i rownież ten portal do tego służy. Nie zakładaj , że wszystkim dyskutantom chodzi o stołek i kasę z tym związaną. Wiekszość może i by wzięła kasę, lecz odpowiedzialność i stres już niechętnie. Gość funkcjonujący w wadliwie działającym samorządzie(należy to analizować) w pojedynkę i przeciw złej ustawie...może se tylko palcem w bucie. Pozdrawiam.
'Jak widać powstała klika judaszy w postaci WSI, cichy1 i grazynahayes, którzy ewidentnie robią koło dupy Stawarza. '
Droga @natalii z całym poważaniem i powagą tego zarzutu , PUBLICZNIE OŚWIADCZAM:
Nawet gdyby płacilimi milion zlotych miesięcznie za jak to nazywasz ' robienie koło dupy Stawarza' nie wyrazilabym zgody na 'obsługiwanie tego sprzętu'.
To tak schodząc do Twojego poziomu i sposobu myślenia. ...........
Poważnie podchodząc do Twoich nieuzasadnionych zarzutów, powiem tak:
Tutaj nie chodzi o Pana Stawarza, lecz o sposób w jaki traktuje ludzi i jak zarzadza gminą. To jest tematem moich ocen, bo zaiste mam do tego prawo. Nie ukrywam się za nickiem tak jak Ty to robisz, a nie ŻYCZE sobie, aby moje podatki były tak bezmyślnie wydawane, marnowane, gmina zadlużana , a ja i moja rodzina będzie musiala ponieść finansowe konsekwencje tak NIEUOLNEJ polityki wraz z innymi mieszkańcami gminy.
Czy jest to więc w porzadku w stosunkow do mieszkancow naszej gminy, którzy zaiste nie są realizatorami zadłużenia gminy?
Sposób w jaki wójt traktuje ludzi na zebraniach, traktowanie ich z per 'buta', z charakterystyczną dla niego i jego 'żonierzy' butą, pychą, arogancją i ignorancją Naszych oczekiwań, bądź sugestii URĄGA wszelkim standardom i czy się Tobie to podoba czy nie JEST TO NIE DO ZAAKCEPTOWANIA.
Dzięki ludziom Twojego pokroju mamy to co mamy,. ....
Na zebraniu z udziałem wójta i radnych, byłam świadkiem jak wójt bez poważania i w swoim atakującym stylu potraktował jednego z radnych, który wyraził obawy w stosunku do małych kwot jakie przeznaczył wójt z budżetu gminy na obsługę publicznych szkół.
Teraz z kolei jego 'zaprzyjażnieni' ludzi chodza i DZIADUJĄ o pieniądze na szkołę. Oto jeden z wielu przykładow, 'geniuszu' zarzadzania gminą przez wójta i poklaskujących jemu 'klakierów'.........
Tenże radny został ostro zaatakowany słownie , poniżony przez wójta bezpodstawnie w obecności wszystkich obecnych i NIKT , oprócz mnie nie skrytykowal takiego haniebnego zachowania wójta w stosunku do rzeczonego radnego.
Co to jest, ? wygląda to jak typowy PRL-owski 'zamordyzm' w wydaniu wójta, on ewidentnie ogranicza prawa radnych.
Tylko dwóch radnych próbowalo sie przeciwstawić despotycznej polityce wójta, ale w zamian byli przez niego atakowani.
Przepraszam bardzo , ale gminą nie zarzadza się 'pod siebie' i wszystkich innych klakierów interesy TYLKO. !!!!
Mogłabym wiele powiedzieć i napisać, bo i wiele osobiście widzimy z moją rodziną, gdyż jesteśmy 'błogoslawieni' sasiedztwem jednego z 'klakierów' wójta oraz jego rodziny.
Póki co nie wyciagam tych spraw na światło dzienne..........
Nie prowokuj mnie już wiecej proszę, dla Twojego i innych 'klakierów' dobra, bo wtedy otworzysz puszkę Pandory.................
Limanowa oddano 165 głosów (razem).
Mszana Dolna Miasto - 73 głosów (razem).
Gmina Limanowa - 106 głosów (razem).
Gmina Tymbark - 110 głosów (razem).
Gmina Słopnice - 63 głosów (razem).
I tak dalej.
Zaiste 'typowanie' przez Portal kandydatów i reprezentacja wyników na szóstkę..
Wystarczyła w miarę średnia rodzina razem aby wygrywać.
Następna kwestia jest taka:
Jak pokazuje zycie takie sondaże portalowe sa o wiele bardziej wiarygodne, niż tzw. sondażownie krajowe, gdyż te drugie podobnie jak media głównego nurtu sa sponsorowane i pod kontrolą obcych.
Już wielokrotnie mieliśmy tego przykłady.
Spokojnie, nie ma co się denerwować. Dodatkowym atutem takich sondaży portalowych jest również fakt, że ludzie dodatkowo mogą pisać komentarze, dzielić się informacjami, opiniami,wspierać się i budować współnotę ludzi, mieszkanców naszego regionu we wspólnej, dobrej sprawie , bez podziałów partyjnych, które służą TYLKO WYBRANCOM, ELITOM, a nie społeczenstwu naszego regionu.
Pozdrawiam.
Pozwolę sobie na krótki opis sytuacji, jaka miała miejsce w w/w szkole 12 kwietnia 2018 roku, podczas której miałam okazję bliżej poznać osobę Pana Pawła Stawarz, jako Wójta i człowieka.
Podczas zebrania rodziców na okoliczność wywiadówki swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wójt Paweł Stawarz (rzekomo zaproszony).
Na wstępie swojej przedwyborczej autopromocji zaznaczył, że wizyty w naszej wsi bardzo sobie ceni, ponieważ mieszkańcy Wilkowiska zapewniają mu lepszy kabaret niż niejedno miejsce w Krakowie do celu rozrywkowego przeznaczone.
I tu się zgadzam z Panem Wójtem – pod warunkiem, że On sam jest gwiazdą przedstawienia.
Celem wizyty Pana Wójta było zdyskredytowanie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowisku w oczach rodziców – mieszkańców Wilkowiska. Swoje argumenty oparł na donosach, tajemniczych telefonach i anonimach. Panu Wójtowi najwyraźniej czas i miejsce się pomyliły.
Z dalszych wywodów mocno pobudzonego Wójta zrozumiałam, że zalążkiem Jego uwag skierowanych pod adresem Pani Dyrektor jest wydana przez Nią opinia na temat zastanego stanu szkoły przy obejmowaniu stanowiska (2 i pół roku temu). A że stan rzeczy budził zastrzeżenia (brak podstawowych pomocy dydaktycznych), więc Wójt uznał opinię za jawną krytykę Jego urzędu.
Pan Wójt przypomniał po raz kolejny zebranym, co Mu zawdzięczają (czas urzędowania 18 lat), m.in. termomodernizację budynku szkolnego, plac zabaw dla dzieci, kotłownię w szkole, ogrodzenie boiska, zakup ziemi (niezagospodarowany do dzisiaj), salę gimnastyczną, szatnię. W ocenie Wójta – rzeczy nadzwyczajne, w ocenie rodziców – rzeczy konieczne i niezbędne do normalnego funkcjonowania szkoły i prawidłowego rozwoju naszych dzieci.
Najciekawsze w tej wypowiedzi Wójta była powtarzające się „zrobiłem”.
Spotkanie skończyło się głośnymi podziękowaniami dla Pani Dyrektor, za Jej dotychczasową pracę na rzecz szkoły, Jej oddanie i poświęcenie dla edukacji naszych dzieci.
W Wilkowisku pojawił się pedagog, spoza Gminy, który swoją pracą każdego dnia udowadnia, że dobro dzieci – jest dobrem najwyższym.
Gdybym miała dzisiaj wybierać Wójta Gminy Jodłownik – to nie Pana Pawła Stawarz. Ten Pan nie powinien żadnego urzędu publicznego zajmować, ponieważ interes społeczny nie jest w Jego interesie.
Podczas spotkania Proboszcz naszej Parafii zwrócił uwagę Panu Wójtowi na fakt: nie mieszkańcy są dla urzędu, ale urząd jest dla mieszkańców. Wilkowisko ma również genialnego Proboszcza.
Wójt niczego ze spotkania nie zrozumiał, z naszym zdaniem się nie liczy, przyszłych wyborców nie szanuje, a Panią Dyrektor szkoły dalej nęka „zaproszeniami do Gminy”, skutecznie wpływając na Jej stan zdrowia.
' ALARM CENY WODY W POLSCE KILKASET PROCENT W GÓRĘ! '
https://jackcaleib.com/medium/2417454
Ponoć (według relacji pewnej osoby) opowiada niestworzone historie wraz z zaprzyjaźnionym powiatowym kolegą na mój temat.
Panie wójcie Pan już naprawdę odchodzi od wszelkich norm społecznych, rzeczywistych faktów i prawnych norm takim postępowaniem. W przypadku gdy te wieści okażą się prawdą oboje Panowie odpowiecie za to przed sądem.
To jest wielki wstyd mieć takich włodarzy.