Dzięki oszczędnościom na odśnieżaniu gmina wyremontuje drogi
W związku z oszczędnościami finansowymi, powstałymi głównie z tytułu zimowego utrzymania dróg, za aprobatą Rady Gminy Limanowa samorząd przeznaczył kwotę 1 mln 500 tys. zł na modernizację dróg na terenie gminy.
Aby jak najefektywniej wykorzystać zgromadzone środki w pierwszej kolejności wytypowaliśmy do modernizacji drogi asfaltowe znajdujące się w najgorszym stanie - pozwoliło to już w tym roku efektywniej rozdysponować masę asfaltową przewidzianą na doraźne naprawy, czyli zaoszczędzić również na kosztach bieżącego utrzymania.
W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono trzy firmy wykonawcze, które wykonają modernizację 9 dróg gminnych, o łącznej długości przekraczającej 5 kilometrów. Koszt powyższej modernizacji wyniesie ok. 950 tys. zł. Modernizacje będą polegały głównie na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej, udrożnieniu rowów oraz wykonaniu poboczy. Niebawem powyższe odcinki dróg zostaną przekazane wykonawcom robót.
Z uwagi na zakwalifikowanie odcinków drogi „Zakopane” w Starej Wsi i drogi „Morgi” w Siekierczynie, do protokołu szkód powodziowych, drogi te zostały wycofane z przetargu i będą realizowane po otrzymaniu wsparcia środkami rządowymi przewidzianymi na ten cel.
Zobacz również:
Pamięć o ofiarach obozów
Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
Aktualnie z uwagi na korzystne ceny robót, jakie gmina otrzymała w pierwszym przetargu, wytypowano kolejnych 5 dróg do modernizacji. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na te roboty.
- Mamy nadzieję, że podjęte działania w znacznym stopniu przyczynią się do podniesienia komfortu funkcjonowania mieszkańców naszej gminy, szczególnie w miejscach gdzie infrastruktura wymaga natychmiastowych działań – informuje Urząd Gminy Limanowa.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (19)
Zamiast przeznaczyć środki na pokrycie zwiększonych kosztów edukacji swoich dzieci w miejskich szkołach ponoszonych przez nas z naszych podatkow bo subwencja nie starcza robią sobie drogi.
A my zamiast robić drogi fundujemy im edukację ich dzieci a jest to ich obowiązek i wtoryja im w tym niektorzy radni miasta.
To Pan Burmistrz swoimi działaniami zmierzających by gmina zapłaciła za edukację swoich dzieci bo to ich psi obowiązek dba o nasze podatki w przeciwieństwie do radnych którzy wspierają mieszkańców gminy a nie miasta a przecież to z ich podatków otrzymują diety.
Zobacz ile przybyło majątku miasta a udział własny kosztuje .
I w tym zadłużeniu można by też ująć koszty gminnych dzieci.
Boruta czy mieszkaniec miasta Limanowa winien płacić za edukację dzieci gminnych że swoich podatków.
Tak czy NIE
Więc policz jaki mają zysk z tych 600 uczniów.
Rozumiał bym twoje myślenie gdyby gmina NIE doplacala do subwencji mimo że ma ja większa niż miasto.
PANIMAJU
IRENE
JOLE
ADAMA
JANKA
KAROLA.
Mogę się mylić ale takie są moje przypuszczenia .
Jak ktoś mieszka w mieście pod progiem ma ulicę którą mu państwo urządzilo, utrzymuje i odśnieża to nigdy nie zrozumie problemu z jakimi borykają się ludzie jeżdżacy po drogach wiejskich latami za darmo ludzie odrabiają "szarwark' na drodze, żeby móc jakoś dojechać do domu a jeszcze czasem znajdzie się jakiś podlec mający układy, który by po gotową drogę łapę wyciągnął.
A problemu z uczniami na pewno by nie było, gdyby mezalians miasta i gminy nie został rozdzielony około trzydziestu lat temu.
Patrząc na te targi w sprawie dzieci to odnoszę wrażenie,że czasem mniej śmierdzi wiejskie gówno niż miejskie chamowo.
A mieszkańcom miasta chyba nie chcesz pokazać Wójta jako szukającego oszczędności ich kosztem bo to za ich podatki uczą sie dzieci z gminy zamiast iść na rozwój miasta.
Albo jest się samorządem albo nie.
Śpiewał Rosiewicz
Coraz więcej przebierańców coraz trudniej o oryginał.
Ciekawe gdyby było odwrotnie też byś to samo śpiewał.
Nie są to czasy odległe kiedy Wójt Pazdan podczas dyskusji z przedstawicielami Urzędu miasta w sprawie dopłat do uczniów o mało ze skóry nie wyskoczył więc nie jest to temat nowy tylko jest to taki trup w szafie i zawsze trzeba rozmawiać aby jakiś consensus wypracować a nikt nie mówi, że będzie to łatwe.
To że w interesie Wójta jest aby zapłacić jak najmniej a w interesie Burmistrza aby dostać jak najwięcej to takie jest prawo rynku, ale Wójt nie podrzuca miastu żadnego kukułczego jaja.
Szukasz na sile winnych wlasnych nieudolnych zadow. Dzis cala Polska sie smieje ze tylko w Limanowej dzieci dopelniajace klasy sa kosztem :):):):) Dajcie Skrzekutowi wszystkie szkoly miejskie to bedzie budowal 4x tyle drog.
Z takim liczeniem to pogonili z Laskowej, pogonia i z Limanowej.
Gdyby przejęli szkoly miejskie subwencja była by miejską a więc niższa więc dopłata jeszcze większą.
CZY CZASEM BYC MOZE :
IRENA
JOLA
JAN
ADAM
KAROL
A jeszcze jak zrozumie że część radnych zamiast bronić interesów miasta i jego mieszkańców brata się z gminą a przecież diety biorą z ich podatkow.
Już widzę śpiewających uradowanych mieszkańców miasta idących w kierunku Siedziby urzędu gminy by podziękować wójtowi że przejął szkoły miejskie i będzie nadzorował edukacje ich latorosli.
A co do rozliczeń do uczni z gminy uczących się w szkołach miejskich, to wójtowi żadna propozycja nie pasuje, a miasto dopłaca i to dwa miliony rocznie, czy Burmistrz ma nadal się na to godzić?, podatnicy miasta też?, a to niby w imię czego?. W szkołach miejskich jest ponad 600 dzieci z terenu gminy, można przyjąć że w każdym roczniku może być 20 dzieci z gminy, to jest jedna klasa dodatkowo, więc ile więcej musi być nauczycieli?, a wynagrodzenia nauczycieli to kto płaci?. I tak właśnie Ci w/w radni sprzedają miasto, to się w głowie nie mieści.