Duchnik o Puchale: „jak zwykle u niego - dużo słów, a mało, albo i nic, prawdy”
Publikujemy stanowisko Romana Duchnika, będące odpowiedzią na wypowiedź byłego starosty, radnego Jana Puchały, na temat balneologii podczas ostatniej sesji Rady Gminy Niedźwiedź.
Szanowny Panie Redaktorze.
Przeczytałem, że niejaki Jan Puchała (znany mi osobiście) był „uprzejmy” podczas mojej nieobecności wypowiadać się na mój temat i zarzucać, że w czymś mu tam przeszkadzałem.
Tenże jegomość czynił to wiele razy i nigdy mu nie odpowiadałem, bo nie mam aż tyle siły, cierpliwości i zdolności, bym komuś takiemu, co mówi sam o sobie wiele razy, że jest najmądrzejszy, najwspanialszy i w ogóle naj…, mógł wytłumaczyć cokolwiek. Ponieważ jednak tym razem wywołał mnie publicznie i publicznie głosił nieprawdę na sesji Rady Gminy, zmuszony jestem zareagować.
Po przeczytaniu tego, co mówił pan Jan Puchała muszę stwierdzić, że jak zwykle to u niego, jest dużo słów, a mało, albo i nic prawdy. Prawdą jest chyba tylko to, że to właśnie on był odpowiedzialny za organizację i przeprowadzenie całej tej inwestycji. Ale, że inwestycja ta została fatalnie, źle przygotowana i poprowadzona, o czym mówią fakty, już nie mówi, mówi za to, że winni są prawie wszyscy tylko nie on!
Postaram się natomiast wyjaśnić sprawę Czytelnikom Portalu, nie zaś jemu. Panu Janowi Puchale nie ma co wyjaśniać bo i tak zostanie NAJ…!
Zwróciłem się też dzisiaj z prośbą do Pana Wójta Gminy Niedźwiedź o możliwość przekazania informacji w tej sprawie na kolejnej sesji Rady Gminy. Jak Radni Gminy zechcą zapoznać się z informacjami, to może odbiorą mu dyplomy?
Po to, by Czytelników nie zanudzić, sprawę opiszę bez przywoływania zbyt wielu szczegółów, bo korespondencja w sprawie Centrum Rekreacji i Balneologii zebrana jest chyba aż w czterech opasłych segregatorach.
Na szczęście wszystkie sprawy były rejestrowane na piśmie, więc w każdej chwili można je sprawdzić, zweryfikować.
Może warto zaznaczyć, że wszystkie procedury były trzykrotnie kontrolowane przez Pana Burmistrza i Wójtów i nigdy nie zarzucono nam, jako pracownikom przedsiębiorstwa, że to my popełniliśmy jakieś błędy.
Śmiem też twierdzić, że gdyby w pewnym momencie w sprawę nie włączył się (wówczas wicestarosta) Pan Starosta Mieczysław Uryga oraz Pan Wójt Janusz Potaczek, to niegramotnymi pismami kierowanymi przez Jana Puchałę napełnilibyśmy jeszcze pewnie z kilka segregatorów.
A teraz kilka niezbędnych faktów.
Dopiero w grudniu 2017 r. przedstawiony został przez Starostwo do odbioru, wykonany przez nich przyłącz kanalizacyjny – odbiór nastąpił w dniu 20 grudnia. Tak więc, jak Starostwo przedstawiło ten element do odbioru, to odbiór nastąpił natychmiast. Od dnia odbioru tego elementu kanalizacji, do sieci mogły trafiać z Centrum ścieki, za wyjątkiem ścieków zawierających wody solankowe.
Skoro jednak, jak wszyscy wiemy z powodu wielu zaniedbań niewątpliwie zawinionych przez Starostwo na etapie organizacji realizacji całego zadania, obiekt ten nie jest zasilany w solankę do dzisiaj. W tym miejscu należy zapewne zadać pytanie o to, co stało na przeszkodzie, by rozpocząć eksploatację obiektów w oparciu o czystą wodę? Można było to zrobić już w grudniu 2017 roku!
Ciekawe jaką legendę wymyśliłby imć Pan Jan Puchała, gdyby takie pytanie padło na sesji Rady Gminy? Pewnie zawinili jacyś „cykliści”, a na pewno nie on!
Do zrzucania ścieków przemysłowych, a takimi będą ścieki zawierające wody solankowe, zgodnie z ustawą Prawo wodne, potrzebne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego. Dokument ten wydawany jest obecnie przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Chcąc taki dokument uzyskać wnioskodawca (w tym przypadku Starostwo Powiatowe) musiało złożyć prawidłowo sporządzony wniosek. Wniosek taki przygotowywano tak długo i tak niestarannie, że objęto wnioskiem tylko baseny, a nie, tak jak należało, cały obiekt.
Gdybym jak twierdzi pan Jan Puchała nie był przychylny tej inwestycji, to na ten oczywisty błąd nie zwróciłbym uwagi i całe postępowanie musiałoby się zacząć od nowa i trwałoby zapewne jeszcze i dzisiaj.
Ja zaś (chyba jednak głupi) zwróciłem na ten fakt uwagę. I co? Pan Jan Puchałą obrzucił mnie wszelkimi znanymi mu inwektywami (a jak wielu wie, ma on niezły ich arsenał) i dopiero gdy napisałem pismo, że takiego głupiego postępowania nie będę tolerował, nagle od pana Jana Puchały otrzymałem pismo w którym zawarł on między innymi taką treść: „Obiektywnie należy stwierdzić, że działania podjęte przez Spółkę… okazały się pomocne, za co bardzo dziękujemy”. Pismo to, jak widać słusznie, przechowuję w szklanej gablocie!
Wtedy dziękował, teraz pluje. No cóż…
Na zakończenie pragnę dodać, że podejście obecnego Pana Starosty jest zupełnie inne. Pan Starosta dokłada wszelkich starań, by sprawy toczyły się starannie i rzeczowo. Tym sposobem, na dzień dzisiejszy nie tylko istnieje umowa o przyjmowaniu ścieków z Centrum, ale zakreślone zostały już ramy umowy na okres rozruchu, który będzie prowadzony po podaniu na obiekty wód solankowych. Podczas rozmów zorganizowanych przez Pana Radnego Janusza Potaczka uzgodniliśmy też, że w okresie rozruchu przeprowadzone zostaną testy urządzeń, sprawdzone zostaną niezbędne procedury i na bazie zdobytych doświadczeń opracowana i spisana zostanie umowa na odbiór ścieków przemysłowych.
Roman Duchnik
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (24)
To wygląda tak jak podejrzany kontrolować chce innego podejrzanego?? ;-))
Już jeden z CBA ostatnio sam podał się do dymisji, po tym jak ujawniono publicznie jego "wklad" w aferze SKOK Wołomin. Znajdę odpowiednie linki i je później wkleje.
Odnośnie stanowiska Pana Duchnika : wygląda na to , że kolejna osoba rzeczowo oceniła stan faktyczny rzadów poprzedniego starosty.
Odnośnie Pana radnego Potaczka: , chodzą słuchy ( o ile jest to prawdą), że nie chciał on kandydować w ostatnich wyborach, jak mawia się w pewnych kręgach, ponoć ekipa Pana Puchały miała go zachecić do startowania w tych wyborach. Mówią też ludzie z gminy Niedzwiedź, iż kilka rodziny rzeczonego Pana sprawuje władze w tej gminie.
Pytanie:
Co Ci wszyscy wymienieni robili wcześniej w tej sprawie, jak wówczas kontrolowali oni poczynania starostwa w związku z tą nieudolnie prowadzoną inwestycją ?
Przypomina mi to wszystko zabawę w gonieniu króliczka.
Teraz popatrz do jakich szokujacych sytuacji dochodzi w Polsce w kwestii agentury, listy TW:
" FORT TRUMP W ZAMIAN ZA DOKUMENTY IPN NA TEMAT ŻYDÓW? MOSBACHER ZAPRZECZA "
https://kresy.pl/wydarzenia/polska/fort-trump-w-zamian-za-archiwa-ipn-na-temat-zydow-mosbacher-zaprzecza/
https://wprawo.pl/2019/01/30/zydzi-chca-przejac-dokumenty-z-ipn-w-zamian-za-fort-trump-niepokojace-doniesienia-dziennikarza/
Nam Polakom nie chce rząd udostępić raportu do aneksy WSI, natomiast obce panstwo ŚMIE ŻĄDAĆ dokumentów z IPN wzamiast zawątpliwą usługę dla Polski ????
Czy jest szpital dla PSYCHICZNIE CHORYCH? O jakich Ty służbach piszesz???
Czy będzie postępowanie prokuratorskie na wniosek(wiadomo kogo) przeciwko panu Duchnikowi. :)
PiS deweloperzy
NAWRÓCONY wierny jest bezcenny , jak mawial Pan Jezus mądrością zawartą w Ewangelii Św. Łukasza:
"..w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia."
Łk 15, 7
Dajmy więc szanse tym nawróconym, bo zqaiste sam Bóg ją docenia ;-)
Stanmy na straży praworządności, My sprawiedliwi , na slużby bowiem czesto liczyć nie możemy, mało w nich jest SPRAWIEDLIWYCH.
Polecam Tobie przeczytanie , nie włączonej do obecnej Biblii ksiegi Hnecha na stronach biblii mesjanskiej - tej najbliższej oryginalnej biblii.
Ostatni rodział pod tytułem :( numeracja od 94 do 105)
"Napomnienia dla Sprawiedliwych i Biada (Klątwy) dla Grzeszników "
Tam jasno jest pokazane KTO jest SPRAWIEDLIWYM , a kto będzie potępiony na wieki. Łatwo poznasz kto jest kim po przeczytaniu tego.
W mojej opini Pan Duchnik już dostąpił zaszczytu zostania wiernym i sprawiedliwym., oby wiecej ludzi do nego przyłączyło.
Tutaj wielu kombinuje, zniewala innych , na sądzie ostatecznym ani złoto tej ziemii, ani srebro ich nie uchronią .
Przeceniasz je. Teraz na sedno sprawy:
Od władzy jak już odsuwa się obecna władza SAMA. Kaczynski chyba na polcenie swoich zleceniodawców, robi wszystko , aby zniszczyć tę patriotyczną część czlonków PISu (pisałam już o tym ).
Przypatrz się dokładnie destrukcyjnej polityce obecnej władzy, zobacz jakich wartościowych członków pozbył się PIS, zobacz jak wielu ludzi z dawnego PO, Uni Wolności wyniósł Kaczyński do władzy (ministrów). , premiera osobiście "namasvił " Jony Daniels na te stanowisko.
To nie lokalne władze rozdają karty , są "siły," które za nich decydują. Oni tylko ślepo wykonują ich polecenia.
Nie dziale ludzi ze względu na przynależność partyjną, wyznaniową, pochodzenie , rasę, narodowość , stan majątkowy itp.
" Po owocach ich poznacie".
Cokolwiek by oni sami o sobie mówili , to i tak wszyscy wpisują się w tą samą finanlną ideologie neomarksistowską, Wszystkie rządy III RP to pokazały, jedni kontynuują politykę swoich poprzedników.
Łączy ich też współne uczestnictwo w aferach finansowych III RP.
Posłuchaj tego, a sam bedziesz zaskoczony, przy okazji dowiesz się o fakcie posiadania konta bankowego Kaczyńskiego, wbrew krążącej opini na ten temat. ;-)
"Marcin Karliński: SKOK Wołomin. Osoby z listy VIP - Magazyn Polskie Sprawy #197 "
https://www.youtube.com/watch?v=PXH-sdtn0fo
Po owocach ich poznacie. ;-)