Debata kandydatów na wójta gminy Limanowa
Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej debaty kandydatów na wójta gminy Limanowa: Mariana Mąki i Jana Skrzekuta. Jutro o 18:30 kolejna debata - kandydatów na burmistrza miasta Limanowa.
Masz pytania do kandydatów na burmistrza miasta Limanowa? Wyślij je na adres debata@limanowa.in
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Wniosek o referendum trafił do komisarza
Trwa procedura związana z próbą odwołania Rady Gminy Mszana Dolna przed upływem kadencji - w środę (3 czerwca) pełnomocnik inicjatorów refere...
Czytaj więcejPowrót do Rady Gminy - wyniki wyborów uzupełniających
W niedzielę (30 listopada) przeprowadzono głosowanie w okręgu nr 8 gminy Mszana Dolna, obejmującym miejscowość Lubomierz. Obwodowa Komisja Wybor...
Czytaj więcejWybory uzupełniające - dwóch kandydatów walczy o mandat
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Mszana Dolna, które odbędą się w najbliższą niedzielę (30 listopada) zarejestrowano dwóch kandydat...
Czytaj więcejPo rezygnacji radnego mieszkańcy znów pójdą do urn
W sierpniu komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy Mszana Dolna. Pisemną rezygnację złożył Józef Nieckula, wybran...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (48)
@LuckyLuke1 też odniosłem wrażenie jakby Mąka znał wcześniej pytania…Rzeczywiście odpowiedzi gładko recytował. Ale papugę też można nauczyć mówić.
1. Obaj Panowie skupiali się głównie na podstawowych zadaniach gminy, typu kanalizacją, wodociągi, oczyszczalnia ścieków, tudzież rozdmuchana polityka E.U fotowoltanika itp.
2. Brak programu tworzenia nowych miejsc pracy, zakładów pracy. !!! O zgrozo jak dlugo będziecie Panowie "jechać " na pieniądzach podatników bez stworzenia im REALNYCH warunków pozostania Polaków w Polsce, bez konieczności rozłąki z rodziną?
3. Nic o wyrównywaniu szans dla POLAKÓW, młodzieży podczas gdy wszystkie rządy II RP zaniedbywaly tę sprawę kosztem obcych interesów.
4. Mówicie o braku konsultacji społecznych w kwestii planowanej kolei , to gdzie byliście Panowie i wasze ekipy podczas gdy nastąpiło ZANIEDBANIE w MIEJSCOWYCH PLANACH ZAGOSDPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO tj. powiatowym obejmująctm poszczególne gminy.
Według informacji niektórych radnych takie przymiarki , plany miały już miejsce ( w ostatnim podejściu) już na początku 2000 lat. !! To czego NIE ZOSTAŁO TO NANIESIONE na miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego pomimo takiego stanu wiedzy , tj. którędy mniej wiecej będzie przebiegać ta trasa dawaliście POZWOLENIA NA BUDOWĘ?
Tutaj należy wyciągnąć konsekwencje w stosunku do ludzi, którzy to ZANIEDBALI.
5. Dlaczego nie planujecie AUDIUTU przed przejęciem wladzy? Nawet zwykła kasjerka musi przejąć schedę po poprzedniku po INWENTARYZACJI.
To ta zasada nie dotyczy samorządowców w państwie prawa? Sami swoi na swoim, "Wy nie ruszacie Naszych, My nie ruszamy Waszych " ? To tak jak po układzie pookrągłostołowym?
6.Romska polityka mieszkaniowa : Panowie nie tak do tej kwestii należy podejść. !! Musicie skupić się na realizacji programu romskiego od następujących stron:
- INTEGRACJA z resztą społeczeństwa poprzez :
- skuteczne EGZEKWOWANIE polityki edukacji Romów, przysposobienie zawodowe, wprowadzenie programu ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA MIENIE tj wprowadzenie zasady wykupu nieruchomości na zasadach dotyczących reszty społeczenstwa -patrz POLACY, wymóg przeprowadzania remontów, napraw przez jego mieszkancow.
Politykę zakwaterowania TYLKO i wyłącznie poprzez zakwaterowanie w blokach z Polakami- tutaj proces integracji z resztą społeczeństwa będzie NAJSKUTECZNIEJSZY , jak ma to miejsce np , w innych krajach dawnego obozu wschodniego.
Prace interwencyjne, publiczne na początek dla nich itp.
O BEZPRAWNYCH żądaniach bezspadkowych pewnych środowisk , organizacji żydowskich w stosunku do Polski, Polaków nie wspominając.
Obudzimy się wkrótce z przyslowiową ręką w nocniku.
Gminy popadają w coraz to większe dlugi, rząd polski toleruje żądania nowojorskiej gieldy do wykupu DŁUGU PUBLICZNEGO w Polsce do kwoty 4,5 mld. Dolarów , praktycznie będą mopgli wykupować Polskę po kawałku, a obecni, dawni PRATYJNIACY, Ci jawni, bądź ukryci w2 różnych KWW ciągle TYLKO o doracjach, pieniądzach rządowych , ZERO o tworzeniu miejsc pracy.
Konkluzja: Wszystko zostaje po staremu, a może i nawet będzie GORZEJ przy galopującej polityce podwyżek mediów, i golenia POLAKÓW.
Miejsca pracy z programu "rodzina radnych na swoim" ?
Czy co?
romowie, schronisko dla psów , baneologia i szpital z biednieszymi emerytami.
Popatrz ile dopłacają OBCOKRAJOWCOM, mniejszościom narodowym.
Polak to już poza pierwszą ligą już dawno jest.
Za granicą byłam OBCOKRAJOWCEM, tutaj to już nawet swoją NIE JESTEM. Ot luksus na calego.
Ściągają Nam MASOWO ludzi z Indii, Filipin, Pakistanu, dawnych islamskich państw postradzieckich, Ukraińców , Ci bratni z Nami są w porządku, ale Ci probanderowscy zrobią Nam tutaj "porządek".
Z Filipin przyjmują BEZ OGRANICZEŃ. będą SLAMSY na obrzeżach dużych miast , tak jak jest to w innych zachodnich krajach.
A jakie " UBOGACENIE" będziemy mieli. ;-)))
Pewnie wszystko jest CACY .
Człowiek harował na zachodzie po to, aby wrócić do tego samego "ubogacenia" ?
Nie ma już żadnej nadzei z tymi pookrągłostowlowymi dogadańcami.
Problem jest TYLKO w tym , że nie ma już gdzie uciekać. ....................
POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN UPODLENIA.
Moja ogromna wina.
Taka oto nasza przaśna limanowska polityka ;)
dlatego ..... https://www.youtube.com/watch?v=QML-1GRS74c
Opcja "nie mam zdania" nie odpowiada mojej opini w tym temacie.
Serdecznie pozdrawiam.
Diety należy zlikwidować wtedy będzie można mówić o samorządzie a teraz jedynie o korycie.!!!