Coraz więcej osób w szpitalach i pod respiratorami
Coraz więcej osób jest hospitalizowanych z powodu COVID-19, coraz więcej chorych wymaga wsparcie respiratorowego; konieczne są zmiany w opiece szpitalnej, zostaną przedstawione w tym tygodniu – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
"Martwi, że koronawirus sprawia, iż wiele osób trafia niestety do szpitali; to jest zdecydowanie inny przebieg (choroby) niż na wiosnę. Kolejne osoby trafiają do leczenia szpitalnego, ale też coraz więcej osób trafia na oddziały intensywnej terapii, bo wymaga leczenia respiratorem. To bardzo niepokojące" – powiedział w Polsat News wiceminister Kraska.
Podkreślił, że apele o przestrzeganie rygoru sanitarnego, m.in. tzw. zasad DDM – dystans, dezynfekcja, maseczki, są ciągle aktualne. "Jeśli tego nie będziemy robili system będzie bardzo przeciążony" – ostrzegł.
Przypomniał, że – zgodnie z zapowiedziami MZ - w tym tygodniu wprowadzone mają zostać kolejne modyfikacje jesiennej strategii walki z epidemią. Zaznaczył, że "nie będzie to zmiana kosmetyczna, ale zdecydowana zmiana powiększająca nie tylko bazę łóżkową i respiratorową, ale także zmieniająca zarzadzanie kadra medyczną w odpowiedni sposób".
Zobacz również:
Wyłudzili co najmniej 2,3 mln zł z pomocy covidowej
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
"Nowa będzie też koordynacja przepływu pacjentów na poziomie województw, przepływu sprzętu, przepływu służb medycznych" – powiedział Kraska.
"Chcemy skoordynować na poziomie każdego województwa to, aby każdy lekarz, który ma pacjenta z koronawirusem mógł zadzwonić do odpowiedniego centrum, gdzie uzyska informację, gdzie pacjent ma trafić, co z nim dalej zrobić. Chodzi o lekarzy izb przyjęć i lekarzy SOR-ów, ale także lekarzy rodzinnych" – wyjaśnił wiceminister.
W ostatnich dniach notowane są w Polsce najwyższe liczby nowych dziennych zakażeń koronawirusem. W sobotę MZ informowało o wykryciu 2367 przypadków i był to największy wskaźnik od początku epidemii. Minionej doby potwierdzono 2236 nowych zakażeń, a zmarło aż 58 osób.
Dane MZ z dziś informują, że w szpitalach przebywa 3719 (561 więcej niż wczoraj) osób, u których potwierdzono zakażenie; 263 (44 więcej) jest pod respiratorem.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (13)
Dla zwykłego człowieczka nie wskazana ?
Dziś Pan profesor epidemiolog w TVN powiedział że ludzie umierają na przewlekłe choroby bo przypisuje się im covid dokąd zmierzamy
W Polsce też stosuje się tlenoterapię, już pisałem o tym pod tym artykułem, wystarczy przeczytac, i można się uzyskać odpowiedź w jakich przypadkach, o respiratorze również napisałem więc nie wiem czego nie rozumiesz? Chodzi Ci o przeżywalność? Ilu pacjentów zaintubowanych przeżywa? 50 na 50 a to zależy od wielu czynników, od tego jak szybko postępuje choroba, jak bardzo jest agresywna, jakie układy zostały zaatakowane w organizmie człowieka. Pacjenci wentylowani również mogą się mówiąc kolokwialnie zebrać i wyzdrowieć, pytanie jak będziemy definiować ich zdrowie. Bo napewno trochę lub znacznie się ono może zmienić że względu na powikłania. Zaskoczyło mnie trochę Twoje pytanie, ponieważ kiedyś wspomniałeś, wspomniałaś że masz wykształcenie medyczne, więc to oczym pisałem powinno być jasne i zrozumiałe. Ale kto pyta, przestaje błądzić, cieszę się że szukasz odpowiedzi. Mam nadzieję że tv nie dominuje odpowiedzi na Twoje pytania. Pozdrawiam
Gdyby nie TV i inne media oraz rządowe obostrzenia nikt nie zauważył by żadnej plandemi.
Praktyka przeczy teorii o stosach ciał.
W powiecie nikt nie umarł na korone, wszyscy zmarli leczyli się latami, zdecydowana większość umarła z powodu przerwy w leczeniu spowodowanej poprzez zamieszanie z procedurami związanymi z koroną. Obostrzenia jedynie utrudniają ratowanie życia.
Wszystkie znane mi osoby po pozytywnym teście nie miały objawów bądź miały lekkie objawy w porównaniu ze znaną wszystkim grypą.
Dobrym dowodem są opisy celebrytów w mediach, chyba nikt z nich wcześniej nie przeszedł grypy.
We wcześniejszych latach około 20% zachorowań na grypę powodowały koronawirusy.
Doszło do tego że ludzie boją się iść do lekarza aby zwykłe przeziębienie nie stało się powodem potraktowania jak przestępcy; izolacji w domu lub jakimś odległym miejscu z dala od rodziny.
Z ostatniego biuletynu Głównego Urzędu Statystycznego Biuletyn Statystyczny Nr 8/2020
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opracowania/
Dowiadujemy się że w tym roku mamy najmniejszą śmiertelność od 10 lat, podczas gdy również w tym roku mamy najmniejsza liczbę urodzeń od 10 lat.
Nie wiem więc skąd czerpią wiedzę zwolennicy obostrzeń i ograniczania praw obywatelskich?
Gdyby pojeździli w czasie pandemii po Polsce i sąsiednich krajach, wyciągnęli wnioski z tego co widzieli odbiór rzeczywistości musiał by być inny.
Co do „antykowidowców” nie wiadomo kim mieli by oni być, bo co miałoby to znaczyć: antywirusowcem?
To chyba dobrze że nikt nie chce mieć wirusa, więc zachowuje ostrożność aby nie zostać zainfekowanym nie tylko przez obecnie najpopularniejszy ale ogólnie żaden z istniejących wirusów.
Więc nie wiem co miało bo oznaczać zaszeregowanie kogoś do szufladki „antycovidowcy”.
Odnoszę wrażenie z kontekstu niektórych wypowiedzi że miało by to być czymś wstydliwym, negatywnym, podczas gdy logika nakazuje że raczej to pozytywna cecha – zapobieganie zakażeniu.
Obejmuje wlew z roztworu nadtlenku wodoru w aqua pro iniecione 0.05% (100 ml, z tego co pamiętam)
Nie trzeba uszkadzać płuc pompując bezmyślnie jak koło od samochodu. No, ale święte rytuały, zwane procedurami...
Inną metodę opracował (W porozumieniu z lek. z Chin ) dr. Tomasz Dangel. Można przeczytać korespondencję z ministerstwem, nie wiadomo czemu nazywanym "Zdrowia" na jego stronie:
https://tomaszdangel.pl/apel-do-ministra-zdrowia/