Strefa żółta w całym kraju
Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawia aktualną informację o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Podjęliśmy decyzję, że od 10 października na terenie całego kraju będą obowiązywały obostrzenia dla całej strefy żółtej - zapowiedział prezes Rady Ministrów.
- Przy takiej dynamice należy się spodziewać podwojenia liczby zakażeń mniej więcej co trzy dni. Chcemy, by nastąpiło wypłaszczenie tej liczby, dlatego chcemy zastosować podobną strategię, co kilka miesięcy temu -powiedział Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki przypomniał, że minęło siedem miesięcy od wprowadzenia pierwszych obostrzeń. - Wtedy zadziałaliśmy błyskawicznie. Dzięki tarczy, uratowaliśmy naszą gospodarkę, dane pokazują że recesja w Polsce będzie jedną z najpłytszych na świecie. Ten czas wyrzeczeń był potrzebny. Nie możemy tego zmarnować poprzez zbyt łagodne podejście. Podjęliśmy decyzję, że od 10 października na terenie całego kraju będą obowiązywały obostrzenia dla całej strefy żółtej – powiedział.
- Jesteśmy o kilka kroków przed brakiem wolnych miejsc i respiratorów. Od rygorystycznego zachowania zasad będzie zależało tempo spowolniania rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówił.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (26)
Jak ktoś przyjmie mandat, wyraża zgodę na zapłatę to płaci.
"Nakaz zasłaniania twarzy na świeżym powietrzu" - ale cyrk! Jak będę szedł pustą ulicą to kogo mam zarazić, że muszę zasłaniać twarz?
Wielka pandemia z powodu wirusa powodującego grypę, dajcie spokój. Strach przesłania niektórym oczy bardziej niż maska usta....
Wyłączcie TV, radio - idźcie na to świeże powietrze póki jeszcze można :)
https://www.motofakty.pl/artykul/kara-za-brak-maseczki-niezgodna-z-konstytucja-taka-jest-decyzja-sadu.html
https://nczas.com/2020/09/06/sad-wydal-wyrok-koronamandat-uchylony-zakazy-i-nakazy-moga-byc-wydawane-tylko-na-mocy-ustawy/?fbclid=IwAR2gjkCGc8VF4sgcviwqMwqyK3ynGemdxnjYrhYu_GRfu1CgajfaZOEIREo
Teraz zaczął się sezon zachorowań na Grypę i przeziębienia a czy nie przypadkiem dziwnym trafem teraz wszyscy tylko chorzy na KORONKĘ ??? Gdzie się podziały inne choroby ??? Czy chodzi o to że gdy szpital przyjmuje chorego na Koronkę zostaje dużo większe pieniądze ???
https://nczas.com/2020/09/01/doplaty-do-pacjentow-z-koronawirusem-tak-nfz-zbudowal-system-patologii/?fbclid=IwAR1WSQB6bupSGgyJRSVnd7v7hnHRj-WVn5GNDLC_HPT4i71ccxP923W-1-4
Czy nie przypadkiem art. 31 KONSTYTUCJI RP NAJWAŻNIEJSZY AKT PRAWNY STANOWI IŻ :
1.Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
POLACY OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!! NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIAĆ !!!!!!!
chodzę w tej maseczce choćby po to, żeby mieć czyste sumienie i nie zastanawiać się kiedyś czy przez to, że na kogoś naplułem lub nakasłałem ten ktoś miał kłopot, trafił o szpitala lub umarł (bo miał co prawa mnóstwo chorób innych i pewnie kiedyś i tak był umarł ale może jeszcze nie teraz). więc proszę sobie darować te apele, w stylu,, że mam się "obudzić", nie dać się "zniewolić" i inne bzdury kwalifikujące się na poradę psychiatryczną o gadzinach, kryształach mocy i wielkiej Lechii
Ten fragment tłumaczy wszystko. Obywatel idealny, zrobi wszystko, co władzunia każe. Jak każą skakać, zapyta najwyżej "Jak wysoko", ale nigdy "Po co?" Bo to wymaga zastanawiania się.
mam nadzieję przy tym, że ani mnie ani ciebie taka sytuacja nie spotka. Niezachwianą pewnością siebie emanują wyłącznie idioci
Fałszywa pandemia? Dr Błochowiak: Nie ma żadnej pandemii! Może nas uratować tylko racjonalizm (Radio WNET)
https://www.youtube.com/watch?v=cBV1z1m9sE8
https://www.youtube.com/watch?v=cdyvW8JoFaQ&fbclid=IwAR1nKFJhaWoWg6cxAnDPO69GOigHMmHInHRd30m_i3BfI11eWvO7syEFcTg
Skoro chronią to niech ci którzy w to wierzą noszą nawet nocnik na głowie. Jak ktoś chce nosić kaganiec jak niewolnik niech nosi.