Środa, 01 maja Józef, Jeremiasz, Aniela, Filip, Lubomir, Ramona

Zwycięstwo po pełnym dramaturgii meczu w Łodzi

Opublikowano 23.05.2012 07:46:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:10 top
0 2099

Łódź. W niedzielę drużyna juniorów RC Raba Niżna wygrała mecz rugby z drużyną Budowlani Łódź.

W niedzielę 20 maja juniorzy RC Gorce Raba Niżna udali się do Łodzi na rewanżowy mecz  w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów z ekipą Budowlanych. Wynik spotkania był bardzo ważny, gdyż miał rozstrzygnąć, która z ekip zagra w barażach o awans do lipcowych Finałów Mistrzostw Polski. - Determinacja i wola walki do ostatnich sekund spotkania sprawiła, że po bardzo dramatycznym meczu wygrywamy go 33:32 zdobywając ostatnie punkty równo z końcowym gwizdkiem sędziego - mówi Łukasz Kościelniak, trener.  Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego boiska a my zrewanżowaliśmy się im za jesienną porażkę u siebie. Zawodnicy pokazali charakter i wolę zwycięstwa, która niestety nie przełożyła się w pełni na grę. Mnóstwo błędów indywidualnych sprawiło, że często po dobrych akcjach z naszej strony traciliśmy piłkę przed samym polem punktowym rywali.

Budowlani Łódź – RC Gorce Raba Niżna 32:33 (20:14)
Przebieg meczu:
I połowa
2’ – rajd przez pół boiska i przyłożenie Krzysztofa Ząbczyńskiego  0:5
2’ – celne podwyższenie Jarosława Knowy 0:7
12’ – przyłożenie dla Łodzi - Czarniak5:7
12’ – podwyższenie Szczepaniak 7:7
19’ – celny karny dla Łodzi - Szczepaniak 10:7
25’ – przyłożenie dla Łodzi - Stępień  15:7
25’ – podwyższenie – Szczepaniak 17:7
28’ – po zespołowej akcji i sekwencji kilku przegrupowań punkty zdobywa Grzegorz Tobiasz przedzierając się przez szczelną obronę rywali 17:12
28’ – celne podwyższenie Jarka Knowy 17:14
32’ – celny karny dla Łodzi – Szczepaniak 20:14
II połowa
37’ – przyłożenie dla Łodzi – Stępień 25:14
37’ – podwyższenie – Szczepaniak 27:14
45’ – przyłożenie Jarosława Knowy 27:19
58’ – po bardzo dynamicznej akcji ataku punkty zdobywa Krzysztof Ząbczyński 27:24
58’ – podwyższa Jarosław Knowa 27:26
66’ – przyłożenie dla Budowlanych – Czarniak 32:26
70’ – po serii przegrupowań zatrzymujemy się dosłownie pół metra przed polem punktowym, tracimy piłkę a rywale przenoszą grę nogą na naszą stronę. Do piłki dochodzi Jarosław Knowa i rajdem przez pół boiska zdobywa punkty przy linii autowej 32:31
70’ – Sędzia kończy mecz dając jeszcze szansę na podwyższenie z podstawki. Z niezwykle trudnej pozycji Jarek Knowa trafia między słupy i wpada w objęcia kolegów z drużyny cieszących się ze zwycięstwa . Wynik 32:33!