10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Opublikowano 11.11.2016 14:05:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:05 jaca
6 4623

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 15 kolejka: Limanovia pokonała u siebie drużynę z Kamionki Wielkiej 4-1.

LIMANOVIA LIMANOWA – SKALNIK KAMIONKA WIELKA 4 : 1 (1 : 0)

1:0 Lichota 36, 2:0 Dyląg 47 (samobójcza), 2:1 Hasior 63, 3:1 Kożuch 79, 4:1 Piwowarczyk 87.

LIMANOVIA: Mastalerz – Mąka, Ruchałowski, Kandel, Śmierciak (67 K. Mus) – G. Mus (46 Piwowarczyk), Gajewski, Ślazyk, Lichota (78 Kożuch) - M. Czaja (46 K. Kurczab), Kurek.

SKALNIK: Kantor – Kłębczyk, Kulpa, Dyląg, Hasior – Żarnowski, Kopeć, Nowak (67 Jabłoński), Jancarzyk – Grabski, Zieliński.

Żółte kartki: Kandel – Nowak, Kulpa.

Sędziował Krzysztof Szyszka (Żabno).

Widzów 500.

Limanovia posiadała w tym spotkaniu wyraźną przewagę i wypracowała bardzo dużo groźnych sytuacji strzeleckich. Pierwsza połowa skończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1-0. W 37 minucie po szybkiej akcji w dogodnej sytuacji z piłką minął się Ślazyk, ale nadbiegający Lichota bez problemów umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie na murawie pojawił się Józef Piwowarczyk i Limanovia jeszcze bardziej przycisnęła rywali. Tuż po przerwie z rzutu rożnego dośrodkował Piwowarczyk, a bramkarz gości tak niefortunnie wybijał piłkę, że futbolówka odbiła się od obrońcy Skalnika i wpadła do bramki. Niepodziewanie w 63 minucie goście zdobyli kontaktowego gola, szybką kontrę swojego zespołu wykończył Hasior. Jednak Limanovia nadal z łatwością stwarzała sytuacje pod bramkę rywali. W 79 minucie po podaniu Piwowarczyk w idealnej sytuacji Kożuch nie dał szans Kantorowi. W końcówce meczu wynik spotkania ustalił Piwowarczyk wykorzystując dokładne podanie od Ślazyk.

Watra Białka Tatrzańska przegrała na wyjeździe z Popradem Rytro 3-0, a Barciczanka wygrała na wyjeździe z Popradem Muszyna 1-0. W efekcie Limanovia rundę jesienną zakończyła na pozycji wicelidera ze strata czterech punktów do prowadzącej Barciczanki.

1. Barciczanka Barcice 15 35 11 2 2 29-10
2. Limanovia Limanowa 15 31 9 4 2 40-14
3. Watra Białka Tatrzańska 15 30 9 3 3 25-14
4. Poprad Muszyna 15 26 7 5 3 26-22
5. Lubań Maniowy 15 25 7 4 4 33-24
6. GKS Drwinia 14 22 6 4 4 16-14
7. Poprad Rytro 15 19 5 4 6 18-19
8. Bocheński KS 14 18 5 3 6 26-23