Opublikowano 16.08.2012 10:48:38 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:24

Nowosądecka okręgówka rozpoczęła nowy sezon. Beniaminek z Mszany Dolnej zdobył po ciekawym spotkaniu zdobył komplet punktów. W derbach ziemi limanowskiej lepsza okazała się Olimpia Pisarzowa.

1 kolejka:

TURBACZ MSZANA DOLNA – OGNIWO PIWNICZNA 2 : 1
Gole dla gospodarzy: Wierzycki, Zawada

Turbacz: Kawula – Wierzycki, G. Szynalik, I. Potaczek, Popławski (85 Opyd) – Zawada, Czarnota (65 Surówka), Dąbrowa, Smoleń (46 Krywobrodenko) – Piekarczyk, Paś (88 Piotrowicz).

Po sześciu latach przerwy Turbacz wrócił na boiska „okręgówki”. Inauguracyjny mecz nowego sezonu zakończył się zasłużonym zwycięstwem. Goście postawili rywalom wysoko poprzeczkę i po pierwszej połowie prowadzili. Po zmianie stron dwa gole dla Turbacza zdobyli zawodnicy pozyskani przed sezonem: Sylwester Wierzycki (Zalesianka) i Tomasz Zawada (Laskovia).

JORDAN JORDANÓW – AKS UJANOWICE 1 : 1 (0 : 1)

0-1 P. Oleksy 19, 1-1 Ferek 66.

Ujanowice: Kulpa – S. Pasionek (30 Zelek), Orzeł, P. Oleksy, Jarosiński (74 Jasica) – Janisz (54 Pławecki), Grabczyk, Pławecki, Bodziony – Przystał, D. Nowak (83 D. Oleksy).

Obie bramki w tym meczu padły po stałych fragmentach gry. W 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Oleksy celną główką z 5 m umieścił piłkę pod poprzeczką. Wyrównał w 66 minucie Ferek wykorzystując błąd w defensywie AKS-u po rozegraniu rzutu rożnego.

DOBRZANKA DOBRA – OLIMPIA PISARZOWA 2 : 3 (0 : 2)

0-1 Kubicki 8, 0-2 Kociołek 40, 1-2 W. Dziadoń 48, 2-2 W. Dziadoń 58, 2-3 Kubicki 80.

Cztery bramki w tym meczu padły po strzałach głową (po dwie Kubicki i W. Dziadoń). W roli trenera Dobrzanki o ligowe punkty debiutował Wojciech Majeran. Gospodarze w letniej przerwie przeżywali trudne chwile pod względem organizacji klubu. Utrudnienia w okresie przygotowawczym na pewnie nie wpłyną dobrze na postawę drużyny na początku sezonu. Olimpia zwyciężyła zasłużenie w derbach ziemi limanowskiej. Bohaterem spotkania był Damian Kubicki, autor hat-tricka dla zwycięskiej drużyny.