Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Ze Słopnic na szczyt województwa

Opublikowano 02.12.2018 11:25:00 Zaktualizowano 02.12.2018 11:26:55 jaca
1 2177

W Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbył się Turniej Finałowy Amatorskiej Ligi Dziecięcej. Drużyna uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach w ogólnej klasyfikacji zdobyła pierwsze miejsce w województwie.

Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Szachowy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolscy Mistrzowie Szachach”. W turnieju Gminę Słopnice reprezentowała drużyna uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach w składzie: Emil Piechnik, Jakub Więcek, Szczepan Curzydło i  Miłosz Ubik. Prawo do gry w turnieju  drużyna wywalczyła już 5 października w Limanowej  zajmując drugie miejsce w turnieju powiatowym.

Opiekunem drużyny był Wojciech Kęska. W zawodach uczestniczyło czterdzieści drużyn ze szkół z terenu województwa małopolskiego, a rozgrywki odbywały się w systemie 7 rund (czas gry: 10 minut na zawodnika).

Dodatkową atrakcją turnieju była możliwość zwiedzania muzeum Armii Krajowej, z której uczniowie wraz z opiekunami bardzo chętnie korzystali w czasie przerw pomiędzy kolejnymi rundami zawodów.

Po rozegraniu siedmiu rund drużyna ZSPiP uplasowała się na I miejscu, gromadząc na swoim koncie 11 punktów. Drugie miejsce zajęła SP 123 w Krakowie z dorobkiem 10 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło SP z Rzuchowej (również 10 punktów).

Oprócz szachistów ze Słopnic powiat limanowski reprezentowały również SP Przyszowa (szóste miejsce) oraz SP Roztoka (20 pozycja).

Dodatkowo  indywidualne wyróżnienie otrzymali: Emilia Piechnik - najlepsza na czwartej szachownicy i Miłosz Ubik drugi najlepszy gracz na szachownicy numer trzy.

Drużyny, które zajęły miejsca 1-9 otrzymały okazałe puchary, dyplomy oraz sprzęt szachowy (szachownice, bierki oraz zegary elektroniczne), które odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Szachowego, arcymistrza szachowego Radosława Jedynaka. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju był również zestaw szachów ogrodowych, którzy uczniowie ZSPiP wywalczyli dla swojej szkoły i z którego będą na pewno bardzo często korzystać.

Źródło: UG Słopnice.