Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Wysokie zwycięstwo Limanovii. Hat-trick Martina Pribuli.

Opublikowano 31.05.2015 17:04:50 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:57 jaca
4 6403

II LIGA, 33 kolejka. W przedostatniej kolejce Limanovia pewnie pokonała u siebie Siarkę Tarnobrzego. Hat-tricka zdobył Martin Pribula, który w 14 spotkaniach ma na swoim koncie już 11 goli. Po raz pierwszy Limanovia w II lidze zdobyła cztery gole przed własną publicznością.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – SIARKA TARNOBRZEG 4 : 1 (2 : 1)

0:1 Tunkiewicz 13, 1:1 Pribula 22, 2:1 Mysiak 42, 3:1 Pribula 52, 4:1 Pribula 67.

Sędzia główny: Tomasz Białek (Drezdenko). Żółte kartki: Kukiełka, Walencik.

LIMANOVIA: Skrzyniarz – Basta, Kandel, Mysiak, Niechciał – Pribula, Skiba, Tarasenko (79 Więcławek), Atanasov (70 Piwowarczyk), Ł. Wolsztyński (72 Żołądź) – Waksmundzi (61 R. Wolsztyński).

SIARKA: Melon (80 Janowski) – Nadolski, Kukiełka, Walencik, Hodowany – Chrabąszcz, Stępień, Więcek (46 Michalewski), Mandzelowski, Tunkiewicz (46 Bukała) – Truszkowski.

Mecz dla obu drużyn miał już tylko prestiżowe znaczenie. Limanovia już na pewno nie opuści ostatniego miejsca w tabeli, a Siarka od dawna znajdowała się w środkowej strefie tabeli. Trener gospodarzy Marek Motyka zapowiadał, że jego podopieczny po raz kolejny spróbują zatrzeć złe wrażenie i godnie pożegnać się z II ligą. Limanovia ostatni raz w tym sezonie występowała przed własną publicznością. Początek spotkania to optyczna przewaga gospodarzy. W środku pola nieźle prezentował się Pribula i Atanasov. Drugi z wymienionych zawodników był bliski wpisania się na listę strzelców w 10 minucie, jednak piłka po jego główce nieznacznie minęła bramkę. Siarka w pierwszej groźnej sytuacji zdołała wyjść na prowadzenie. Mocny strzał pod poprzeczkę w 13 minucie oddał Tunkiewicz. Po chwili ten sam zawodnik zmarnował niezłą okazję na podwyższenie rezultatu. Limanovia była bliska wyrównania w 20 minucie, gdy po podaniu Pribuli w znakomitej okazji znalazł się Atanasov. Strzał Bułgara w ostatniej chwili zablokowali obrońcy gości. Jednak już dwie minuty później Pribula pokonał bramkarza Siarki. Słowak przeprowadził indywidualną akcję i sprytnym strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi nieznacznie niecelny strzał z 30 metrów oddał Truszkowski. Mecz był ciekawym widowiskiem obfitującym w groźne sytuacje podbramkowe. W 29 minucie minimalnie niecelny strzał oddał Ł. Wolsztyński. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to coraz bardziej widoczna przewaga gospodarzy. Limanovia wypracowała kilka okazji na strzelenie gola, a wykorzystała tą z 42 minuty. Po dośrodkowaniu Atanasova celną główką popisał się Mysiak.

W przerwie trener gości dokonał dwóch zmian. Jednak na początki drugiej połowy gospodarze nadal posiadali przewagę. Limanovia szybko podwyższyła rezultat spotkania. W 52 minucie Martin Pribula przelobował bramkarza Siarki i Słowak zdobył swojego 10 gola w 14 występie (został zawodnikiem limanowskiej drużyny w przerwie zimowej). W 59 minucie bliski podwyższenia rezultatu był Atanasov, ale Melon świetnie obronił jego uderzenie. Bramkarz po chwili znowu wykazał się swoimi wysokimi umiejętnościami, gdy obronił groźny strzał Pribuli. Jednak w 67 minucie rozgrywający świetne spotkanie słowacki pomocnik skompletował hat-tricka. Pribula przeprowadził indywidualną akcję i tym razem Melon był bez szans. W kolejnych minutach tempo było już znacznie słabsze. Siarka próbowała zmniejszyć rozmiary porażki, w 85 minucie nieznacznie niecelny strzał oddał Truszkowski. Ostatnie minuty to ponownie duża przewaga gospodarzy, najlepsza okazję na piątego gola zmarnował w doliczonym czasie gry Piwowarczyk.

Na zakończenie sezonu (7 czerwiec, godz. 16) Limanovia zagra na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik.

1. Zagłębie Sosnowiec 33 57 15 12 6 53-37
2. Energetyk ROW Rybnik 33 56 15 11 7 52-35
3. MKS Kluczbork 33 56 15 11 7 41-28
4. Stal Stalowa Wola 33 54 15 9 9 54-39
5. Raków Częstochowa 33 54 16 6 11 41-33
6. Rozwój Katowice 33 54 15 9 9 51-39
7. Błękitni Stargard Szczeciński 33 52 15 7 11 44-42
8. Stal Mielec 33 52 14 10 9 47-39