Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Wysoka porażka Limanovii w Krakowie

Opublikowano 17.04.2011 16:02:38 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:36
11 6928

Słaby mecz w wykonaniu Limanovii. Proste błędy przesądziły o porażce. Natomiast Orkan Szczyrzyc pokonał Wolanię.

Hutnik Kraków – Limanovia Szubryt Limanowa 4-1 (2-0)
 1-0 Nawrot 16 (rzut karny), 2-0 Lipowiecki 43, 2-1 Banaszkiewicz 52, 3-1 Nawrot 72 (rzut karny), 4-1 Stanek 76
Żółte kartki: Kiwacki, Wszołek. Widzów 600.

Limanovia: Sotnicki – Florek (72 Kociołek), Górski, Banaszkiewicz, Wszołek – Kępa (65 Miśkowiec), Wtorek, Skiba (84 Wańczyk), Basta – Gadzina, Kiwacki (54 Chlipała).

To był słaby mecz w wykonaniu Limanovii, do tego goście tracili bramki po prostych błędach. Podopieczni Mariana Tajdusia w pierwszej połowie zawodzili również w ofensywie. Pierwszy gol padł po problematycznym rzucie karnym, drugi po błędzie Banaszkiewicza. Po zmianie stron Limanovia szybko zdobyła kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Gadziny z rzutu wolnego, celną główką z 5 metrów popisał się Banaszkiewicz. Goście wreszcie zaczęli przeważać. Sporo ożywienia w akcję ofensywne wniósł Piotr Chlipała, który pojawił się na murawie w drugiej połowie. W 66 minucie miał idealną sytuację, ale przy próbie lobowania bramkarza gospodarzy posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później Chlipała podał do Gadziny, a ten oddał groźny strzał. Bramkarz Hutnika efektowną interwencją uchronił swój zespół od utraty gola. Zamiast wyrównania padł trzeci gol dla gospodarzy. W 72 min po przypadkowym zagraniu piłki ręką przez Górskiego w polu karnym arbiter główny podyktował rzut karny. Jedenastkę ponownie pewnie wykorzystał Nawrot. Wynik spotkania ustalił Stanek, który celnym uderzeniem wykończył kontrę swojego zespołu.

Orkan Szczyrzyc – Wolania Wola Rzędzińska 2-1 (0-0)
1-0 Stelmach 61 (karny), 2-0 Nowak 63, 2-1 Tadel 88

Sędziował Bogusław Moroń (Gorlice). Żółte kartki: M. Drobny, R. Drobny, Stelmach, Sosnowski – Sołtys, Jasiak. Widzów 150.

Orkan: Piwowarczyk – Kulma, Bielach (56 Sosnowski), Staszewski, Łabędź – Gargas (46 Nowak), R. Drobny, Ciężarek, Stelmach – Limanówka (90 Rojek), M. Drobny.