Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Ważne zwycięstwo Limanovii na Podhalu. Limanowska drużyna liderem IV ligi.

Opublikowano 29.09.2018 18:03:00 Zaktualizowano 30.09.2018 18:44:12 jaca
3 2340

IV liga, Małopolska-wschód, 9 kolejka. W meczu dwóch czołowych drużyn w rozgrywkach, Limanovia pokonała na wyjeździe Watrę Białka Tatrzańska. Swój mecz przegrał Poprad Muszyna (1-0 na wyjeździe z Okocimskim Brzesko), a to oznacza, że nowym liderem rozgrywek została limanowska drużyna.

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA - LIMANOVIA LIMANOWA 0:3 (0:1)

0:1 Jacak 41 (asysta Żurek), 0:2 Gadzina 89 (asysta Lampart), 0:3 Lampart 90(+1) rzut karny (faulowany Lampart).

Żółte kartki: Lewicki, Pazurkiewicz, Kołboń, Kuchta, Możdżeń - Krzyżak, Witek, Orłowski, Nowak. Czerwona kartka: Kołboń w 87 minucie, za niesportowe zachowanie.

Limanovia: Bomba - Witek, Orłowski, Nowak, K. Mus - K. Filipek, Krzyżak (61 Kurczab), Jacak (78 Paweł Matras), Serafin (88 Plata)- Żurek (61 Gadzina), Lampart.

Limanovia kontynuuje serię udanych spotkań. W meczu z Watrą była wyraźnie lepsza i osiągnęła zasłużone zwycięstwo, ale swój sukces przypieczętowała dopiero w końcówce. Wcześniej zmarnowała kilka znakomitych okazji, m.in. dwukrotnie Żurek.

Prowadzenie goście objęli w 41 minucie po składnej akcji (Serafin i Żurek), którą wykończył Jacak. Mecz od początku był bardzo ostry, sędzia dopiero w drugiej połowie często zaczął sięgać po żółte kartki. Ze względu na ich nadmiar w kolejnym spotkaniu w barwach Limanovii nie zagra Witek i Krzyżak. Goście mimo, dużej przewagi dopiero w końcówce przypieczętowali swoje zwycięstwo i wskoczyli na pozycję lidera.