Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Warszawski sędzia meczu Limanovia - Wisła

Opublikowano 25.10.2011 14:49:13 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:05
4 5912

Sędzią głównym jutrzejszego meczu Limanovia – Wisła Kraków będzie Paweł Raczkowski. W tym sezonie sędziował już w meczach krakowskich drużyn.

Paweł Raczkowski to 28-letni arbiter z Warszawy, który sędziuje mecze ekstraklasy. W sierpniu prowadził m.in. mecz Wisły Kraków, kiedy Biała Gwiazda zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 0-0 (w 89 minucie pokazał drugą żółte kartkę zawodnikowi gospodarzy i Korona kończyła spotkanie w dziesiątkę). W tym sezonie był piłkarskim rozjemcą w takich spotkaniach jak: Ruch Chorzów – GKS Bełchatów 2-1 (1 kolejka); Korona Kielce – Wisła Kraków 0-0 (4 kolejka); Górnik Zabrze – Cracovia 0-1 (8 kolejka); Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia 1-0 (10 kolejka). Sędziował również spotkanie 1/16 Pucharu Polski, w którym Podbeskidzie wygrało z GKS-em Bełchatów 3-0. Prowadził również mecze Młodej Ekstraklasy: Widzew Łódź – Podbeskidzie 3-2 i GKS Bełchatów – Wisła Kraków 1-0.
Łącznie w 7 meczach pokazał 25 żółtych kartek (7 dla gospodarzy i 18 dla gości), 3 czerwone kartki (1 dla gospodarzy i 2 dla gości) i podyktował trzy rzuty karne (wszystkie dla gospodarzy). Pięciokrotnie w sędziowanych przez niego spotkaniach wygrywali gospodarze, raz był remis i raz wygrała drużyna gości.
O Pawle Raczkowskim głośno było w mediach dwa tygodnie temu, po spotkaniu 10 kolejki Podbeskidzie – Cracovia. Wówczas arbiter z Warszawy dopatrzył się faulu Arkadiusza Radomskiego (Cracovia) w polu karnym. Po bramce Sylwestra Patejuka z rzutu karnego w 66 minucie gospodarze wygrali 1-0. Decyzja sędziego o podyktowaniu jedenastki wywołała spore kontrowersje.