Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Ukraina zwyciężyła w Mszanie Dolnej

Opublikowano 31.05.2015 07:41:12 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:58 top
1 6061

Ukraina tryumfowała na najwyższym podium aż w 15 konkurencjach podczas XIII Międzynarodowej Olimpiady Notarialnej, która wczoraj wieczorem zakończyła się w Mszanie Dolnej. Spośród polskich izb notarialnych najlepiej wypadły Katowice.

- XIII olimpiada mimo, że XIII okazała się szczęśliwa. Pogodę w sumie z ostatnich 10 lat mieliśmy tym razem najlepszą, tak że ktoś u góry czuwał. Wszystkim zwycięzcom gratuluję, dziękuję za postawę fair play, mam nadzieję że będziecie ambasadorami Mszany Dolnej nie tylko w Polsce, ale również za granicą - mówił Czesław Szynalik, podczas ceremonii zakończenia olimpiady, który podziękował także pracownikom biura olimpiady.

Następnie wręczono aż 143 medale dla zwycięzców 43 konkurencji. Medale wręczali: Piotr Borkowski - prezes Sądu Rejonowego w Limanowej, Krzysztof Maj - prezes Izby Notarialnej w Krakowie. Feliks Piwowar - sędzia główny zawodów, Agnieszka Modrzejewska-Potaczek - przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Józef Kowalczyk - burmistrz miasta Mszana Dolna, Czesław Szynalik - przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Ukraina, która zdobyła 15 złotych medali, 6 srebnych i 2 brązowe, drugie miejsce zajęła Izba Notarialna Katowice z dorobkiem 5 medali złotych i 3 srebrnych, a trzecie Szczecin - 4 medale złote, 8 srebrnych i 2 brązowe. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci: Gdańska, Warszawy, Białegostoku, Słowacji, Czech, Sankt Petersburga, Krakowa, Rzeszowa, Węgier, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Rumunii. Bez medalu z olimpiady wyjechał reprezentant Turcji.

W turnieju piłki nożnej złoty medal zdobyła reprezentacja Ukrainy pokonując w finałowym meczu Kraków 2:0, a brązowy medal zdobyła Warszawa. Ukraina była także najlepsza w turnieju piłki koszykowejm, srebro wywalczył Szczecin, a brąz Łódź. W turnieju piłki siatkowej zwyciężyła Warszawa, wyprzedzając Katowice i Rzeszów. Oprócz tego notariusze rywalizowali m.in. w pływaniu, biegach, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i w dal, podnoszeniu ciężarów, tenisie stołowym, a także ziemnym.

Miss obiektywu XIII Olipiady Notarialnej została Natalia Pełny-Góralczyk z Warszawy, a najlepszymi kibicami okazali się reprezentanci Białegostoku.

Po wręczeniu medali głos zabrał Krzysztof Maj, prezes Izby Notarialnej w Krakowie. - Chciałem Państwu bardzo serdecznie podziękować za udział, za to że przyjechaliście, że były reprezentowane zarówno izby notarialne z kraju jak i goście z zagranicy - mówił, a następnie podziękował Czesławowi Szynalikowi za organizację olimpiady. - Do zobaczenia w przyszłym roku, dziękuję bardzo i XIII olimpiadę uważam za zamkniętą.

Na finał olipiady na mszańskim niebie rozbłysnęły sztuczne ognie.