Środa, 01 maja Józef, Jeremiasz, Aniela, Filip, Lubomir, Ramona

Tymbark przegrał mecz na szczycie

Opublikowano 17.05.2015 19:55:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:11 jaca
3 4017

V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz). Tymbark zawalił pierwszą połowę w meczu z LKS Szaflary. Goście przebudzili się dopiero, gdy przegrywali już 3-0. Mimo pościgu nie udało się odrobić strat.

LKS SZAFLARY – KS TYMBARK 3 : 2 (2 : 0)

1:0 gol dla gospodarzy 22 minuta, 2:0 gol dla gospodarzy 28 minuta, 3:0 gol dla gospodarzy 46 minuta, 3:1 Ślazyk 71 minuta, 3:2 S. Boczoń 84 minuta

Czerowna kartka dla zawodnika LKS Szaflary w 79 minucie za niesportowe zachowanie (kopnięcie przeciwnika).

TYMBARK: Zawada – Porębski, Olejarz (46 Naściszewski), Ł. Ryś, Kurczab – Urbański, Ślazyk, S. Boczoń, Kurek (63 M. Ryś) – Miśkowiec, K. Boczoń (46 Czaja).

W pojedynku dwóch czołowych zespołów ligi gospodarze pokonali drużynę lidera z Tymbarku. Goście w pierwszej połowie znacznie ułatwili zadanie rywalom prezentując przeciętny poziom. Drużyna z Szaflar grała prostymi środkami, ale to wystarczyło aby wypracować dwubramkową przewagę. Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 22 minucie, gdy ich zawodnik wygrał pojedynek sam na sam z Zawadą. Drugi gol to efekt szybkiej kontry, zawodnik gospodarzy wpadł ze skrzydła w pole karne i celnym uderzeniem z 15 metrów w długi róg umieścił piłkę w siatce.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy padł trzeci gol dla Szaflar. Zawodnik gospodarzy oddał mocny strzał z 14 metrów pod poprzeczkę. Jednak Tymbark szybko się przebudził. Na boisku pojawił się Mateusza Czaja, który rozkręcił ofensywę swojego zespołu. W 55 minucie Czaja w starciu z rywalem upadł na murawę w obrębie pola karnego. Mimo dużych protestów gości sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu. W 63 minucie piłkę w siatce umieścił Naściszewski, ale zdaniem arbitra zawodnik gości znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Wreszcie w 71 minucie KS Tymbark dopiął swego. Czaja zagrał idealnie w tempo do Ślazyka, a ten w znakomitej sytuacji przelobował bramkarza rywali. Od 78 minut Szaflary grały w liczebnym osłabieniu, gdy ich zawodnik otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika. W 84 minucie Czaja precyzyjnie dośrodkował a celną główką popisał się S. Boczoń. Tymbark ambitnie walczył do końca, jednak w 88 minucie gospodarze zdołali przeprowadzić szybką kontrę, która zakończyła się faulem Zawady w polu karnym na zawodniku gospodarzy. Po chwili bramkarz KS Tymbark obronił strzał z podyktowanego rzutu karnego. KS Tymbark zachował pozycję lidera, gdyż mimo tej samej ilości punktów ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (jesienią KS Tymbark wygrał u siebie z Szaflarami 4-2).