Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Smutna piłkarska sobota

Opublikowano 10.10.2009 18:33:15
9 2993

To była nieudana sobota dla drużyn z powiatu limanowskiego występujących w IV lidze. Mimo wyrównanej gry przegrała zarówno Limanovia jak i Orkan Szczyrzyc.

Limanovia Limanowa – Janina Libiąż 2-3 (0-1)

0-1 Ząbek 25, 0-2 Szlęzak 48 (karny), 1-2 Jantas 65, 1-3 M. Grabowski 87, 2-3 Duchnik 90

Sędziował Jakub Ślusarski z Krakowa. Żółte kartki: Sitarz – Hejnowski, Szlęzak, K. Adamczyk, Księżarczyk. Czerwona kartka: Czaja 73 (za faul taktyczny). Widzów 200.

Limanovia: Sitarz – Zasadni (75 Wojtas), Michalik, Czaja, Kulewicz – Naściszewski (37 Augustyn), Gawlik, Jantas, Miśkowiec (57 Kaim) – Duchnik, K. Kurczab (75 D. Kurczab).

Gospodarze nie zasłużyli na porażkę. Limanovia w meczu z dotychczasowym wiceliderem spisała się całkiem nieźle. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Bardzo ważna dla losów spotkania była 25 minuta. Wówczas goście objęli prowadzenie po prostym błędzie Miśkowca. Po chwili pomocnik gospodarzy mógł się zrehabilitować. Jego uderzenie okazało się jednak minimalnie niecelne. Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Limanovii. Rzut karny odgwizdany za faul Sitarza był bardzo problematyczny. Miejscowi nie podłamali się i ambitnie dążyli do wyrównania. Nadzieję na korzystny rezultat dawał gol zdobyty przez Jantasa. Niestety w końcówce Limanovia musiała grać w dziesiątkę. Mateusz Czaja ratując sytuację sfaulował wychodzącego na czystą pozycję M. Grabowskiego. Za to zagranie otrzymał jednak czerwoną kartkę. Była to druga porażka Limanovii z rzędu na własnym boisku.

Tak padły gole:

0-1 fatalny błąd popełnił Miśkowiec, który podał piłkę wprost pod nogi Ząbka. Zawodnik gości skorzystał z prezentu i pewnym uderzeniem pokonał Sitarza.

0-2 sędzia przyznał drużynie gości rzut karny, po faulu Sitarza. Jedenastkę na gola zamienił Szlęzak.

1-2 Jantas wykorzystał sytuację sam na sam z Księżarczykiem i zdobył kontaktową bramkę.

1-3 M. Grabowski strzałem z 14 metrów pokonał Sitarza.

2-3 Duchnik przelobował Księżarczyka i zmniejszył rozmiary porażki.

Orkan Szczyrzyc – Wolania Wola Rzędzińska 0-1 (0-0)

0-1 Barzyk 75 (samobójcza)

Żółte kartki: Malec, Brożek. Czerwona kartka: Pociecha 90 (uderzenie przeciwnika bez piłki). Widzów 100.

Orkan: Piwowarczyk – Pociecha, Peciak, Baryk, Bizoń – Słowik, R. Drobny, Kotlarski, Mrózek (60 Sekuła) – Armatys (83 Limanówka), M. Drobny (65 Tabor).

Po pierwszej połowie wydawało się, że Orkan bez problemów zdobędzie komplet punktów. Gospodarze posiadali wyraźną przewagę. Podopiecznym Tomasza Szczepańskiego brakowało jednak skuteczności. W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównany. Jedynego gola meczu zdobył zawodnik Orkana, ale zwyciężyła Wolania. Orkan stracił pozycję lidera tabeli.

- Mój komentarz do spotkania jest krótki. Zabrakło nam szczęścia. Przez cały mecz przeważaliśmy i w końcówce straciliśmy przypadkową bramkę – powiedział po meczu Tomasz Szczepański, trener Orkana.

Tak padł gol:

0-1 z rzutu wolnego dośrodkował Brożek. Przy próbie interwencji piłkę próbował wybić obrońca Orkana, Barzyk. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki.