Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Ósma porażka z rzędu. KS Tymbark kończył w dziewiątkę.

Opublikowano 26.03.2016 13:05:29 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:20 jaca
9 4664

IV LIGA, gr. małopolska-wschód: KS Tymbark przegrał dzisiaj na wyjeździe z Barciczanką Barcice.

BARCICZANKA BARCICE – KS TYMBARK 3 : 1 (3 : 0)

1-0 gol dla gospodarzy w 8 minucie, 2-0 gol dla gospodarzy w 22 minucie, 3-0 gol dla gospodarzy w 30 minucie, 3-1 Boczoń 61.

Żółte kartki dla KS Tymbark: Mrózek dwie, Boczoń dwie, Urbański. Czerwona kartka: Mrózek w 24 minucie (w konsekwencji dwóch żółtych), Boczoń w 80 minucie (w konsekwencji dwóch żółtych).

TYMBARK: K. Kordeczka – Boczoń, Olejarz, Wojtasiński, Mrózek – Lis (46 Zasadni), Łysek, Węgrzynowicz, Ubrański – Krywoborodenko (90 Czyrnek), Tatara (65 M. Kordeczka).

KS Tymbark w rundzie jesiennej, na inaugurację rozgrywek, przegrał u siebie z Barciczanką Barcice 0-5. Dlatego łatwo było wskazać faworyta dzisiejszego spotkania. Zwłaszcza, że Barciczanka Barcice to czołowa drużyna tabeli, a sytuacja Tymbarku po siedmiu kolejnych porażkach stawała się coraz gorsza. W Barcicach podopieczni Rafała Mazura mieli koszmarną pierwszą połowę, trzy stracone gole i od 24 minuty grali w liczebnym osłabieniu. Pierwsza cześć spotkania ustawiła mecz i po zmianie stron gospodarze bez większych problemów utrzymali prowadzenie. Gości stać było tylko na honorowe trafienie Boczonia.

Komentarz trenera Rafała Mazura:

- Dwa proste błędy w naszym wykonaniu ustawiły mecz pod dyktando gospodarzy. Czerwona kartka dla Mrózka dopełniła tylko fatalny obraz pierwszej połowy. Mimo trzybramkowej straty do rywali, nasi zawodnicy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani. Strzeliliśmy gola, ale rywale nie pozwolili na, na nic więcej. Szkoda, że arbiter sędziował tylko jedną stronę, bo Barciczanka jak na IV ligę jest tak mocnym zespołem, że poradziłaby sobie również bez tego. Wzmocnień szukamy w niższych ligach, a Barciczanka ma możliwość ściągania zawodników trzecioligowych. Widać przepaść między najsilniejszymi zespołami w lidze, a drużynami, które znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Kontynuujemy wprowadzanie do zespołu młodych zawodników jak M. Kordeczkę, Czyrnka czy chociażby naszego bramkarza. Stanowią przyszłość KS Tymbark i na pewno to jest naszym priorytetem, nawet sytuacji bardzo trudnej walki o utrzymanie.