Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Nieudane wyjazdy Sandecji do Limanowej

Opublikowano 19.09.2018 07:12:00 Zaktualizowano 19.09.2018 07:14:18 jaca
1 2252

Małopolska Liga Juniorów Młodszych 1. liga, 7kolejka. Podopieczni Tomasza Sebastjańskiego zasłużenie wygrali z sądeckim zespołem. Była to pierwsza wygrana Limanovii w sezonie.

Niezbyt często się zdarza, aby na ziemi limanowskiej jakaś drużyna młodzieżowa wygrała w lidze z Sandecją. W ciągu jednego tygodnia dwukrotnie dokonały tego zespoły Limanovii. Tydzień wcześniej bowiem juniorzy starsi Limanovii wygrali w lidze MLJS 1:0 z Sandecji.

Juniorzy młodsi:

MKS Limanovia INDECO MOS.PL Limanowa - MKS Sandecja Nowy Sącz 3-2 (2-1)

Bramki: 0-1 goście 2 minuta. 1-1 Jakub Piaskowy (asysta Łukasz Król) 20 minuta. 2-1 Łukasz Król 23 minuta. 2-2 goście 50 minuta. 3-2 Jakub Piaskowy głową (as. Michał Garcarz) 58 minuta.

Żółte kartki: Arkadiusz Śliwa, Michał Garcarz, Adrian Twaróg (Limanovia) - Szymon Nika (Sandecja).

Czerwona kartka: Szymon Nika druga żółta kartka (otrzymał ją zaraz po zakończonym meczu), a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Sędzia główny: Walenty Gajewski.

Skład Limanovii: Jakub Wiktor - Arkadiusz Kaleta, Arkadiusz Śliwa, Michał Garcarz (C), Sebastian Florek, Grzegorz Badyla, Dawid Szewczyk, Adrian Twaróg, Łukasz Król (60 Dariusz Hejmo), Paweł Kulig (75 Patryk Zoń), Jakub Piaskowy (76 Wiktor Mrozek). A także: Piotr Witteczek, Patryk Osinko.

Trener drużyny: Tomasz Sebastjański, kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Opis meczu (ze strony limanovia.net):

Początek spotkania przespany przez drużynę gospodarzy, co spowodowało bramkę dla drużyny  Sandecji. Lecz na szczęście stracona bramka podziałała mobilizująco na Trójkolorowych. Limanovia szybko się przebudziła i po pięknej składnej akcji Jakub Piaskowy wyrównał wynik meczu, a asystującym był Łukasz Król. Mecz zatem zaczął się znów od nowa.

Limanovia jednak ciągle nacierała na rywali z Nowego Sącza, którzy dzielnie się bronili i liczyli na kontrę. Jednak stoperzy jak i bramkarz Sandecji nie prezentowali wybitnej formy i po prostym błędzie gości Łukasz Król zdobył bramkę. Limanovia pierwszy raz objęła prowadzenie w tym spotkaniu.

Wynik ten zawodnicy z Limanowej utrzymali do końca pierwszej połowy. Po przerwie Sądeczanie ruszyli do ataku. Owocem ich starań była strzelona bramka, po błędzie jednego ze stoperów Limanovii. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Mecz ponownie rozpoczął się od nowa. Limanovia była bardzo zdeterminowana i w końcu ze stałego fragmentu po wrzutce Michała Garcarza piękną bramką z głowy ponownie popisał się Jakub Piaskowy. To właśnie on ustalił wynik tego spotkania na 3:2 dla Limanovii.

Oba zespoły juniorów Limanovii młodszych i starszych pokonały w tym tygodniu Sandecję Nowy Sącz w Małopolskiej lidze (MLJM i MLJS). Ale co najważniejsze, obie drużyny wygrały te spotkania po bardzo dobrej grze.