Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

MLJ: Limanovia rozgromiła autsajdera

Opublikowano 03.11.2015 07:27:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:26 jaca
1 2687

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH. Wysokie zwycięstwo odniosła Limanovia w wyjazdowym spotkaniu z zamykającym tabelę Dalinem Myślenice.

Dalin Myślenice - Limanovia Elektrical MOS Limanowa 0:5 (0:3)

Bramki: Czaja, Mysza, Śmierciak, Piszczek dwie.

Skład Limanovii: Pietrzak, Mysza (Gąsiorek), Plata, Śliwa Mateusz (Bartosz), Śmierciak, Krzyżak, Kurek, Wąsowicz, Śliwa Maciej (Piszczek), Czaja (Mrożek), Jasiński

Relacja na podstawie strony internetowej juniorów Limanovii:

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego wyniku. Gospodarze grali prostymi metodami kopiąc długie piłki na agresywnego napastnika. Limanowski zespół próbował budować składne akcje. Po jednej z nich prostopadłym podaniem Norberta Czaję obsłużył Marcin Kurek i napastnik gości w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 1:0. Drugi gol padł po stałym fragmencie gry. W zamieszaniu pod bramką przeciwnika najwięcej zimnej krwi zachował Piotr Śmierciak, łatwym strzałem pokonując bramkarza gospodarzy. W tym okresie zawodnicy Dalinu mieli dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale fatalnie pudłowali. Tuż przed przerwą Limanovia zadała trzeci cios. W bocznym sektorze, tuż przed polem karnym, rzut wolny wykonywał Maciej Śliwa, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Daniela Myszy, a ten pokonał bramkarza rywali. Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy tworzyli składne akcje, długo utrzymując się przy piłce. Po jednej z nich dokładnie na 11 metr zagrał Piotr Śmierciak, a Mateusz Piszczek mocnym strzałem zdobył czwartego gola. Piąta bramka padła po ładnej kombinacyjnej akcji trzech zawodników Kurka, Jasińskiego i Piszczka. Ten ostatni zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Limanovia następny mecz rozegra przed własną publicznością w sobotę (7 listopad) o godz. 11 z drużyną Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

1 AS Progres Kraków 13 34 55-9
2 Sandecja Nowy Sącz 12 32 42-6
3 Garbarnia Kraków 13 30 57-9
4 MKS Trzebinia-Siersza 13 23 29-23
5 MKS SMS Kraków 13 20 40-31
6 Unia Tarnów 13 19 19-19
7 Limanovia Limanowa 13 17 26-26
8 Wolania Wola Rzędzińska 13 17 31-38