Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Mistrzostwo Polski dla Wioletty Orczykowskiej!

Opublikowano 23.07.2014 15:43:46 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:02 jaca
2 2558

W dniach 18-20 lipca w Drzonkowie odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (17-18 lat) w pływaniu na 50 m basenie. Złoto zdobyła zawodniczka Limanowa-Swim, Wioletta Orczykowska.

Do udziału w zawodach zakwalifikowało się ponad 250 pływaków z 82 klubów z całej Polski. Barwy Klubu Limanowa-Swim reprezentowała Wioletta Orczykowska (17 lat). Podczas zawodów zaprezentowała się na 50,100,200 i 400 metrów stylem dowolnym. Pierwszego dnia zawodów Wioletta podczas porannych eliminacji uzyskała kwalifikacje do popołudniowych finałów, na dystansie 50 m i 200 m. Popołudniowa sesja finałowa okazała się szczęśliwa dla Wioli, podczas której stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 200 m.

Drugiego dnia zawodów uzyskała również kwalifikacje do finału. Wiola startując popołudniu zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m z czasem 4.23.31 zbliżając się do rekordu życiowego. Ostatniego dnia zawodów Wioletta płynąc w finale zdobyła 6 miejsce na 100 m.

Źródło: Limanowa-Swim