Piątek, 05 lipca Maria, Antoni, Karolina, Bartłomiej

Limblach wygrywa w z Unią Tarnów! (zdjęcia)

Opublikowano 24.01.2017 00:21:05 Zaktualizowano 04.09.2018 14:00:08 top
2 3638

Koszykarze MKS Limblach Limanowa pokonali u siebie MUKS 1811 Unia Tarnów 80:57 (17:16|22:16|23:13|18:12)

Peciak 20 (3x3), Kwandrans 14 (2x3), Olczyk 12 (1x3), Więcławek 10 (2x3), Kindlik 6 (1x3) - Kurczab 8, Syktus 4, Augustyniak 3 (1x3), Szubryt 3 (1x3), Tąta 0, Nowak 0.
Mecz na szczycie III ligi koszykówki zapowiadał się bardzo ciekawie. Z jednej strony limanowianie, którzy pałali żądzą odwetu za 6 punktową porażkę w Tarnowie, a z drugiej broniący swojej przewagi tarnowianie. W drużynie gospodarzy nie mógł grać Zając i Hasior, a drużyna Unii nie mogła wystawić z powodu kar regulaminowych za przewinienia techniczne czterech graczy.
Pierwszą kwartę limanowianie zaczęli niemrawo, obie drużyny oddały mnóstwo niecelnych rzutów i zanotowały sporo strat. Najcelniej rzucał Olczyk (7). Po koniec kwarty zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy, jednak najlepszy gracz gości, Dawid Wojciechowski sprowokował faul Kurczaba przy rucie za trzy, trafił dwa osobiste i zniwelował przewagę do jednego punktu.
Na początku drugiej kwarty goście odzyskali prowadzenie jednak trójka Augustyniaka i akcje 2+1 Peciaka i Olczyka pozwoliły uzyskać kontrolę nad meczem. Peciak dołożył jeszcze rzut za trzy, Więcławek zdobył 7 punktów z rzędu, a Olczyk równo z końcową syreną trafił z połowy boiska i Limblach schodził na przerwę z 7 punktową zaliczką.
W trzeciej kwarcie parkietem zawładnął Piotr Kwandrans. Zdobył 11 punktów z rzędu (z 13 w tej kwarcie), rządził pod deską i bezlitośnie obijał przeciwników pod koszem. Gości dobił Peciak – 2+1 i trójka w ostatniej sekundzie, co dało 17 punktową zaliczkę przed IV kwartą.
W ostatniej części trener dał pograć rezerwowym. Najlepiej pokazał się w niej Kurczab (6). W ostatniej akcji meczu za 3 trafił Krystian „Bombel” Szubryt. Były to jego pierwsze punkty w III lidze. Gratulujemy!
Limblach był zdecydowanie drużyną lepszą, a osłabieni goście byli w stanie nawiązać równorzędną walkę przez dwie kwarty.
Najbliższy mecz MKS Limblach Limanowa zagra w Limanowej dopiero 19 lutego z liderem, Klubem Koszykarskim Uniwersytet Rolniczy.