Limblach wygrywa w Wadowicach!

Opublikowano 11.01.2017 07:53:12 Zaktualizowano 04.09.2018 14:00:18 top
1 2551

MKS Limblach Limanowa – MKS Skawa Wadowice 80-68 (18-16, 25-17, 18-14, 19-21)

Peciak 27 (3x3), Olczyk 18 (2x3), Kindlik 12 (1x3), Kurczab 7, Więcławek 6, Augustyniak 5 (1x3), Syktus 3 (1x3), Tąta 2, Nowak 0, Kwandrans (-)
W dobrym stylu zaczął rok MKS Limblach Limanowa wygrywając na trudnym terenie w Wadowicach z miejscowym MKS'em 80-68. Mimo tego, że limanowianie wygrali mecz tylko dwunastoma punktami, to zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone.
W I kwarcie miejscowi prowadzili 4:0, jedrenak akcje Kindlika, Olczyka i Peciaka wyprowadziły gości na prowadzenie. Przy prowadzeniu gości 14:6 coś się w ich grze zacięło i kwartę kończyli tylko w dwupunktową przewagą (18-16). Z dobrej strony pokazał się Konrad Tąta, który wyszedł w pierwszej piątce, rzucił szybko punkty i dobrze zagrał w obronie. Kwartę zakończył dwoma zbiórkami w ataku i skutecznymi dobitkami Więcławek.
W II kwarcie zaczęła się już rysować przewaga gości, wśród których główne role zagrali Peciak, Olczyk i Kindlik. Znakomicie w obronie spisywali się Kurczab, Syktus i Więcławek, którzy nie pozwolili się rozpędzić niskim zawodnikom gospodarzy znanym z dobrej skuteczności za 3. Na przerwę drużyna schodziła z 10 punktową przewagą.
W III kwarcie gra toczyła się spokojnie, kosz za kosz, trener korzystał w rezerwowych, a wyniku pilnował Peciak z Kindlikiem.
W IV kwarcie wynik się nie zmieniał, mimo, że gospodarze ciągle wierzyli, że są w stanie odmienić losy meczu. Udało się im zmniejszyć przewagę do 8 punktów jednak limanowianie nie panikowali, wykorzystywali swoje doświadczenie i przewagę warunków fizycznych.
MKS kontrolował w pełni wydarzenia na boisku. Najlepszymi zawodnikami drużyny byli Peciak i Kindlik. Pierwszy jak zwykle był pierwszoplanową postacią w ataku. Kindlik dobrze prowadził grę mimo tego, że szybcy zawodnicy z Wadowic kryli go na całym boisku. Olczyk wykorzystywał swoje warunki fizyczne, a jednocześnie potrafił trafić za 3 punkty czym znakomicie rozciągał obronę przeciwnika. Świetne w obronie zagrali Tąta, Kurczab, Syktus i Więcławek.
Kolejny mecz limanowianie zagrają 15 stycznia w Wieliczce z UKS Regis, bezpośrednim konkurentem w walce o podium. Do Limanowej wracają 22 stycznia na mecz z Unią Tarnów.