Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Limanowscy zawodnicy popłynęli po medale

Opublikowano 20.03.2019 17:39:00 Zaktualizowano 20.03.2019 17:45:38 jaca
0 2511

Pływacy z klubu sportowego Limanowa-Swim spisali się bardzo dobrze podczas XXI Zawodów o Puchar Burmistrza Myślenic. Zdobyli 10 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii dziewięciolatków i młodszych został Marek Król, który wywalczył 3 złote medale w różnych kategoriach. Złote medale również zdobyli: Wiktor Aksamit,  Gabriela Aksamit i Konrad Duchnik, srebrny Wiktor Aksamit, brązowe: Leon Kulma, Zuzanna Majoch i Wiktoria Dzik.

Wcześniej podczas Finału Wojewódzkiego Małopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w pływaniu indywidualnym w Nowym Sączu Marek Król i Konrad Duchnik zdobyli złote medale, Leon Kulma i Wiktor Aksamit brązowe, reprezentując swoje szkoły. Na co dzień trenują na limanowskiej pływalni pod bacznym okiem trenerów Roberta Lory i Macieja Zawadzkiego.