Sobota, 25 maja Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda

Limanovia wygrała z pierwszoligowcem

Opublikowano 17.07.2013 13:25:43 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:34 jaca
1 3234

Dzisiaj Limanovia w sparingowym spotkaniu zmierzyła się na wyjeździe z Okocimskim Brzesko. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego wygrali 2:0.

Brzesko.

OKOCIMSKI BRZESKO – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 2 (0 : 0)

0:1 Mężyk 47 (karny), 0 : 2 Komorek 78.

LIMANOVIA: Sotnicki – Basta (46 Kępa), Kulewicz, Garzeł (46 Czajka), Kuligowski (46 Marut) – Pyciak (46 Komorek), Momo (46 Orzechowski), Pietras, Skiba (46 Camara) , Serafin (46 Majcher) – Sane (30 Mężyk, 60 Stanek).

W zespole gospodarzy wystąpił pozyskany z Limanovii Konrad Cebula. Natomiast w ekipie gości zagrał testowany zawodnik drużyny z Brzeska Paweł Pyciak. Do grona testowanych zawodników w limanowskim zespole dołączył Mateusz Orzechowski. W rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 był już zawodnikiem Limanovii. W ubiegłym sezonie występował w trzecioligowym Popradzie Muszyna. Orzechowski testowany jest również przez pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany z nieznaczną przewagą gospodarzy. Po zmianie stron Limanovia szybko zdobyła prowadzenie i od tego momentu drużyna z Brzeska zaczęła coraz śmielej akakować. Gospodarze mieli kilka klarownych sytuacji na strzelenie gola, jednak byli dzisiaj bardzo nieskuteczni. Niewykorzystane okazje zemściły się w 78 minucie, kiedy drugiego gola dla Limanovii zdobył Komorek.

Trener Dariusz Siekliński w najbliższych dniach podejmie decyzję, którzy z testowanych zawodników otrzymają propozycję przejścia do beniaminka II ligi. Pełna kadra Limanovii prawdopodobnie znana będzie już w sobotę, gdy podopieczni Dariusza Sieklińskiego u siebie rozegrają sparing z Beskidem Andrychów (godz. 12).

Dotychczasowe sparingi Limanovii w okresie przygotowawczym do sezonu 2012/2013:

10.07 (Kraków): Cracovia – Limanovia 2-0.

10.07 (Limanowa): Limanovia – Wisła Kraków 2:1; gole dla Limanovii – Komorek, Piwowarczyk.

13.07 (Mielec): Stal Mielec – Limanovia 2:0