Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Limanovia skrzywdzona przez sędziego? Kontrowersyjna decyzja.

Opublikowano 09.11.2013 13:16:06 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:33 jaca
17 7076

W 16 kolejce II ligi gr. wschodniej Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z Legionovią. Konfrontacja beniaminków zakończyła się bezbramkowym remisem. W 70 minucie na bramkę rywali uderzył Arkadiusz Serafin. Piłka znalazła się w siatce, ale sędzia gola nie uznał.

Zdaniem arbitra zawodnik Limanovii znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej. Nieuznany gol wywołał sporo kontrowersji.

LEGIONOVIA LEGIONOWO - LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 0

Sędzia główny: Maciej Lewicki (Gdańsk). Mecz bez żółtych kartek. Widzów 300.

LEGIONOVIA: Rybicki – Tlaga (76 Janusiński), Lendzion, Tomczyk, Goliński – Bojas (86 Barankiewicz), Romanchuk, Broniszewski, Wolski – Lewicki (64 Sołtys), Złotkowski.

LIMANOVIA: Sotnicki - Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher (80 Pająk) - Serafin, Sadio, Pyciak (86 Mężyk), Pietras (80 Czajka), Komorek (46 Orzechowski) - Dziadzio.

W drużynie gości w pierwszym składzie pojawili się zawodnicy (Kulewicz, Pietras, Sadio, Komorek), którzy po ostatnim spotkaniu byli mocno poobijani, a ich występ stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie okazało się, że mogą zagrać w dzisiejszym meczu. Zabrakło Artura Skiby, który ze względu na kontuzję na boisku nie pojawi się już do końca roku.

Przebieg pierwszej połowy:

W pierwszej połowie goście posiadali przewagę i wypracowali sobie kilka okazji na zdobycie prowadzenia.

5 minuta – pierwszą szansę na gola w tym spotkaniu stworzyła Limanovia. Na strzał z 14 metrów zdecydował się Pietrasa i piłka poszybowała minimalnie obok słupka.

10 minuta – groźna odpowiedź Legionovii. Po wyrzucie piłki z autu efektowną przewrotką popisał się Tomczyk. Futbolówka poszybowała nieznacznie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

12 minuta – z rzutu wolnego z 30 metrów strzelał Dziadzio. Uderzył jednak w środek bramki i golkiper gospodarzy nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

14 minuta – Legionovia znowu groźnie odpowiedziała. Po strzale Bojasa z narożnika pola karnego futbolówka trafiła w boczną siatkę.

16 minuta – szybką akcję przeprowadził Sadio. Przy próbie strzału z 15 metrów został zablokowany przez obrońców Legionovii.

17 minuta – Limanovia coraz groźniej atakowała. Na strzał z 16 metrów zdecydował się Serafin i bramkarz gospodarzy z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

18 minuta – przewrotką z 7 metrów uderzał Dziadzio, strzał był jednak zbyt słaby i nie sprawił Rybickiemu większych problemów.

24 minuta – po podaniu Komorka z prawej strony z pierwszej piłki minimalnie niecelnie uderzył Dziadzio.

34 minuta – znowu zagrożenie pod bramką gospodarzy stworzył bardzo aktywny Dziadzio. Jego indywidualną akcję na 5 metrze zatrzymali obrońcy Legionovii wybijając piłkę na rzut rożny.

35 minuta – strzał Wolskiego z 16 metrów z trudem obronił Sotnicki.

36 – 45 minuta – optyczna przewaga Limanovii, jednak bez poważniejszego zagrożenia bramce rywali.

Przebieg drugiej połowy:

W drugiej połowie Legionovia spisywała się już znacznie lepiej i zwłaszcza tuż po zmianie stron posiadała lekką przewagę.

45 – 60 minuta – seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Legionovia nie potrafiła jednak wykorzystać stałego fragmentu gry. W kilku sytuacjach w polu karnym Limanovii zrobiło się groźnie. Po godzinie gry zaczął padać deszcz i na śliskiej murawie coraz więcej przypadkowych zagrań.

66 minuta – wreszcie przebudziła się Limanovia przeprowadzając szybką kontrę. Akcję rozpoczął Serafin. Z lewej strony podał do znajdującego się w środku pola Wojciecha Dziadzio, niestety zamykający akcję Pyciak w dogodnej sytuacji uderzył w boczną siatkę. Oprócz braku skutecznego wykończenia kontratak gości był efektowny i znacznie ostudził ofensywny styl gry Legionovii prezentowany w pierwszych 20 minutach drugiej połowy.

67 minuta – Limanovię od utraty gola uratował Sotnicki. Obronił bardzo groźną główkę Bojasa z bliskiej odległości.

70 minuta – piłkę w bramce rywali umieścił Serafin, ale według sędziego zawodnik Limanovii znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany (niżej komentarz do tej sytuacji trenera Limanovii Dariusza Sieklińskiego).

73 minuta – strzał Bojasa z 14 metrów poszybował obok bramki strzeżonej przez Sotnickiego.

75 – 90 minuta – wyrównana gra bez groźnych sytuacji podbramkowych.

Komentarz trenera Dariusza Sieklińskiego odnośnie nieuznanej bramki zdobytej przez Limanovię w 70 minucie: – Akcję przeprowadził Pyciak, wpadł w pole karne i piłkę dogrywał już niemal z końcowej linii boiska. W takiej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości, że w momencie podania Arek Serafin, który z metra umieścił piłkę w siatce, nie znajdował się na pozycji spalonej. Niestety sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej przez nas bramki. Limanovia w tym spotkaniu spisała się bardzo dobrze i była bliska zwycięstwa.