Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Limanovia przegrała z Glinikiem. Gol dla rywali po kuriozalnym błędzie.

Opublikowano 08.04.2018 17:14:15 Zaktualizowano 04.09.2018 13:47:49 jaca
21 4573

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia po raz pierwszy w tym roku rozegrała spotkanie ligowe na własnym obiekcie. Gospodarze muszą jednak przełknąć gorycz porażki. Ważne trzy punkty zostały zapisane na koncie Glinika.

LIMANOVIA LIMANOWA - GLINIK GORLICE 1:2 (1:0)

1:0 Jacak 45, 1:1 Gadzina 60, 1:2 Grela 85.

Sędzia główny: Łukasz Kogut (Nowy Sącz). Żółte kartki: Śmierciak, Jacak. Widzów: ok. 400.

LIMANOVIA: Bomba - Witek, Śmierciak, Nowak (68 Plata), Jeż (70 K. Mus) - Kaczor (74 G. Mus), Lampart, Kurczab, Orłowski, Jacak - Burkat.

GLINIK: Harwat - Kijek (46 Gogola), Żmigrodzki, Drąg, Ogrodnik - Duda (90 Kopek), Baran, D. Serafin (78 Grela), A. Serafin, Dziedzic (46 Kukla) - Gadzina (84 Marynowski).

Limanovia chciała się zrehabilitować po dotkliwej wyjazdowej porażce 0-4 sprzed tygodnia z rezerwami Sandecji Nowy Sącz. Do tego po raz pierwszy rozgrywała mecz ligowy na własnym obiekcie po gruntownym remoncie, na sztucznej trawie.

Rywal był wymagający, bo Glinik nie ukrywa, że interesuje go walka o pierwsze miejsce. Jednak okoliczności porażki są bardzo bolesne. Gospodarze w pierwszej połowie posiadali przewagę i wyszli na zasłużone prowadzenie. W 45 minucie precyzyjny strzał z rzutu wolnego z 22 metrów oddał Jacak. Również po zmianie stron, mimo skromnego prowadzenia, wydawało się, że limanowska ekipa kontroluje wydarzenia na boisku.

Jednak w 60 minucie podopieczni Andrzeja Paszkiewicza stracili gola po kuriozalnym błędzie. Daniel Nowak naciskany przez napastników rywali podał piłkę do własnego bramkarza. Futbolówka skozłował i Bomba łatwo ją stracił na rzecz Gadziny. Były napastnik Limanovii w barwach Glinika skorzystał z prezentu i posłał piłkę do pustej bramki. Ta sytuacja podcięła skrzydła gospodarzom, ale nie zamierzali rezygnować z walki o zwycięstwo. W 80 minucie w dużym zamieszaniu podbramkowym doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Gospodarze protestowali twierdząc, że piłka przekroczyła linię bramkową, jednak sędzia był innego zdania i gola nie uznał. W 85 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i celnej główce Greli goście zdobyli zwycięską bramkę.

Komentarze (21)

kingkong
2018-04-08 19:38:23
1 1
Gratulacje, po przerwie zimowej jest coraz lepiej... A gole strzelają nam byli piłkarze Limanovii
Technik
2018-04-08 19:45:40
1 0
no i gdzie teraz są niedzielni kibice ?
@Suarez10, @sswl pewnie na mecze już nie chodzą bo przecież Limanovia przegrywa....
Suarez10
2018-04-08 20:03:20
0 1
Technik. Bylem widzialem. Gdyby nie Bomba to limanowa by dowiozla to 1-0 a byc moze by strzeliła na 2 . A powiedz mi co ci ta limanowa zrobiła ze takim za przeproszeniem chuj. .. jesteś wstosunku do niej? Ja wiem ze cie zazdrosc zżera ze tak wysoko jest,ale lepiej zachowalbys to dla siebie
Grzes83457
2018-04-08 20:15:40
0 1
Technik cwelu z której wiochy ty jesteś że tak nienawidzisz Limanovi .Prawdziwy kibic jest ze swoim zespołem,klubem na dobre i złe Limanovio jesteśmy z tobą chłopaki do boju.Oczywiście nie dotyczy to takich baranów ja ty.
Technik
2018-04-08 20:18:43
2 0
Genialny pomysł ! Następny mecz zagramy bez bramkarza i wygramy 1-0 może nawet 2-0 !
willma
2018-04-08 20:19:53
1 0
To jest jakiś dramat,a miało być tak pięknie.Kto odpowiada w klubie za pozbycie się czołowych zawodników,którzy w jesiennej rundzie wiedli prym.
Pięknie to prezentuje się tylko stadion i tyle na temat.
drSyrop
2018-04-08 21:18:45
0 0
nie byłem na meczu 'Maciej Lesiecki' , ale kurwa Panie techniku weź się zastanów co piszesz.....takie tam napomnienie...............
0 0
@willma nie wolno krytykować klubu, trzeba klaskać, a jak jest źle klaskać jeszcze głośniej
wartownik1
2018-04-08 23:14:56
0 1
nie potrafią grać na sztucznej nawierzchni...
wartownik1
2018-04-09 08:28:01
0 1
@JACA dlaczego nie ma opisu z meczu Harnasia?
sswl
2018-04-09 09:29:56
0 0
@Technik wez sie odemnie wiesz ..ja na mecze chodze i nawet na A klase bede chodzil :) takze prosze od mojej osoby sie grzecznie ,no...:) pozdrawiam
Technik
2018-04-09 10:16:59
0 1
a do szkoły też chodzisz ? ode mnie piszemy osobno.....
marekmintal
2018-04-09 10:54:26
0 0
A Barcice 4-0 do przodu, i Krywoborodenko strzela brame, co na to @Tusik?
Tusik
2018-04-09 11:48:11
0 2
@marek, nie cztery do przodu, tylko 4:1. Jak to co ja na to? Gratuluję Krywo

Swoją drogą, Barcice tydzieñ temu przegrały z Lubaniem 0:2, a teraz wysoko wygrała 4:1 z Wolanią, która jest w strefie spadkowej (w tabeli czwarty zespół od końca), może trudny rywal (grają bardzo ostro), ale grać fanfary na cześć wygranej z tym zespołem to lekka przesada.

Na pewno ciekawa będzie IV liga na wiosnę. Nigdy nie wiadomo kto z kim pogubi punkty.

Ciekawie zapowiada się następny mecz... mecz na szczycie: Limanovia - Barciczanka w tą niedzielę o 14:00. Niech wygra lepszy.
maj321
2018-04-09 16:34:50
0 1
Oo tak..jak bedzie taka ,,gra,, jak wczoraj, zero fajnej przemyślanej akcji, zero pomysłów, niewiele strzałów to limanovia na pewno pogubi punkty w każdym meczu a żeby tylko mecz na szczycie nie skończył się porządnym laniem :)
trex
2018-04-09 20:45:11
0 1
Kolejny mecz zawala nam pupil trenera. Ilu jeszcze takich gwiazd naściąga do Limanowi trenejro, który po meczu medytuje na ławce rezerwowych bo boi się usłyszeć parę cierpkich słów od kibiców pod szatnią. Dlaczego z klubu odeszli najlepsi limanowscy zawodnicy? Gdzie to stawianie na młodzież, o którym było tak głośno? Tą są te 2 minuty dla Zurka w spotkaniu z Sandecją? I dlaczego w relacji pisze, że zmiana nastąpiła w 75 minucie skoro zgodnie z protokołem odbyła się w 88 minucie? Wybielamy politykę klubu Panie redaktorze? Może w kolejnych spotkaniach zobaczymy na boisku w końcu naszych zdolnych juniorów, którzy pokazują, że wcale nie są gorsi od 'podstawowych' graczy. Może Bombe w końcu zastąpi Kordeczka albo Pietrzak. Jaki jest sens grania 40 letnim wolnym Nowakiem na lewej stronie obrony, który jest albo niemiłosiernie objeżdżany jak w meczu z Sandecją albo gra na alibi do bramkarza dzięki czemu tracimy bramki.
borys13
2018-04-09 22:27:25
0 0
Dlaczego odeszli limanowscy gracze ja Ci powiem bo się ich nie szanuje i woli się dać pieniążki przyjezdnym,
borys13
2018-04-09 22:27:29
0 0
Technik
2018-04-10 11:59:42
1 0
Panowie do tego trzeba jeszcze dopisać kibiców pokroju @Suarez10, @sswl,@Grzes83457 itp. którym jak baranom można wcisnąć każdą bujdę i opowiadać bajeczki po meczu jak to zespół walczył, to oni będą przytakiwać. Bo na trzeźwe, krytyczne spojrzenie już ich nie stać. Stać ich za to na parę wulgaryzmów, przekleństw i obelg......na dodatek z błędami!
Bomoge
2018-04-10 14:28:44
0 1
Ciekawi mnie jedna zagadka dotycząca Trenera Paszkiewicza.
Jestem ciekaw czy na 'jaja' i odważy się zmienić bramakrza na mecz z Barcicami (Bombę na Kordeczke czy Pietrzaka) Mecz bardzo ważny a ryzyko z wypuszczeniem młodego bramakrza w takim meczu to wielka nie wiadoma.
Z drugiej strony jak znów wyjdzie w 1 składzie Bomba to wszystko co mówi klub i @Tusik będzie gówno prawdą i klub nie stawia na młodzież tylko na wynik i obcych. Jak nie w takim momencie to kiedy młodzi mają mieć szansę ??? Bomba jest winny porażkom w dwóch meczach i powinien usiąść na ławce!
Druga też sytuacja, która mnie ciekawi czy Trenera postawi też na Żurka bo Burkat to gówno nie piłkarz. Jest wielu młodych którzy powinni dostać szansę.... Matras, Krzyżak. Nie mówię że od początku ale powini grać więcej! Trenerze Andrzeju i asystencie Tusiku , ciekawe co zrobicie? Postawiecie na Obcych , którzy zawiedli i to bardzo(Bomba) i przez to zaprzeczycie temu że młodzi mają szansę w Limnanovie czy zaryzukujecie i dacie im szansę w takim momencie,z taką drużyną.