Poniedziałek, 13 maja Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

Limanovia pokonała Stal!

Opublikowano 03.08.2014 16:45:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:54 jaca
20 12056

Limanovia na rozpoczęcie nowego sezonu w II lidze wygrała u siebie ze Stalą Stalowa Wola 2:0. Gole dla gospodarzy zdobył Marcin Chmiest i Mateusz Niechciał.

Podopieczni Roberta Kasperczyka udanie rozpoczęli nowy sezon. W przerwie meczu nad Limanową przeszła duża ulewa i w drugiej połowie panowały trudne warunki do gry. Przed meczem przedstawiono nowego kapelana limanowskiego klubu, ks. Krzysztofa Smorońskiego. Kapłan pochodzący z Limanowszczyzny pracuje na parafii w Nawojowej. Przed spotkaniem z płyty boiska udzielił wszystkim błogosławieństwa.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – STAL STALOWA WOLA 2 : 0 (1 : 0)

1:0 Chmiest 45(+1), 2:0 Niechciał 84.

Sędzia główny: Sylwester Rasmus z Kończewic (kujawsko-pomorski ZPN). Żółte kartki: Wilk, Kulewicz, Chmiest, Pietras, Zawadzki - Mikołajczak dwie, Bartkiewicz, Czarny. Czerwona kartka: Mikołajczak w 80 minucie. Widzów 500.

LIMANOVIA: Sotnicki – Niechciał, Kulewicz, Mysiak, Gryźlak – Serafin (60 Waksmundzki), Wilk (86 Majcher), Pietras, Skiba (60 Zawadzki), Piwowarczyk – Chmiest (85 Czajka).

STAL: Wietecha – Czarny, Pigan (46' Mikołajczak), Kantor, Michałek – Bartkiewicz, Kałat (46 Tur), Argasiński, Płonka (64 Sekulski) – Bogacz, Giel.

W wyjściowym składzie Limanovii pojawiło się czterech piłkarzy, którzy wzmocnili zespół w przerwie wakacyjnej: Maciej Mysiak, Michał Gryźlak, Mateusz Wilk i Marcin Chmiest.

Relacja przeprowadzona na żywo.

Przebieg drugiej połowy:

KONIEC SPOTKANIA, LIMANOVIA WYGRYWA 2:0.

90(+3) - żółta kartka dla Bartkiewicza i po chwili dla Czarnego (obaj Stal).

90' - sędzia główny do regulaminowego czasu gry doliczył 5 minut.

86' - zmiana w Limanovii: za Wilka wchodzi Majcher. Wcześniej za faul żółtą kartką ukarany został Zawadzki (Limanovia).

85' - zmiana w Limanovii: za Chmiesta wchodzi Czajka.

84' - GOL DLA LIMANOVII. Po podaniu Waksmundzkiego piłkę z bliskiej odległości w siatce umieścił Mateusz Niechciał.

83' - wielkie zamieszanie w polu karnym gości. Bliski gola Waksmundzki i Piwowarczyk.

80' - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Mikołajczaka. W końcówce spotkania goście będą grać w liczebnym osłabieniu.

78' - po strzale Michałka z dystansu bez problemów broni Sotnicki.

77' - piłka po strzale Sekulskiego wpadła do siatki, ale zawodnik gości znajdował się na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał.

74' - wreszcie przestał padać deszcz. Limanovia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Ataki gości są z łatwością rozbijane przez obrońców podopiecznych Roberta Kasperczyka.

70' - żółta kartka dla zawodnika Stali - Mikołajczaka.

69' - duże szczęście Limanovii, po strzale Sekulskiego, piłkę z linii bramkowej wybijają obrońcy gospodarzy.

67' Żółtą kartką ukarany zawodnik Limanovii - Chmiest.

65' - rzut wolny dla Stali z 18 metrów zakończony niecelnym uderzeniem Argasińskiego.

64 - Zmiana w Stali, z boiska schodzi Płonka a wchodzi Sekulski.

63’ - strzał z 18 metrów Wilka z łatwością broni bramkarz gości.

60’ – podwójna zmiana w Limanovii: schodzi Skiba i Serafin, na boisku pojawia się Waksmundzki oraz Zawadzki.

57' - Niezła akcja Limanovii zakończona niedokładnym podaniem Chmiesta. Ciągle pada deszcz.

48' - Żółta kartka dla zawodnika Limanovii Łukasza Pietrasa. Na razie gra toczy się w środku pola,

46’ - Dwie zmiany w drużynie gości: za Dawida Kałata wchodzi Patryk Tur, a za Dawida Pigana wchodzi Radosław Mikołajczak.

W przerwie nad Limanową przeszła ulewa, boisko jest bardzo grząskie. Ciągle pada deszcz.

Przebieg pierwszej połowy:

Obecnie trwa przerwa po pierwszej połowie meczu. Z uwagi na intensywne opady deszczu, druga połowa rozpocznie się z opóźnieniem. Mogą również wystąpić problemy z przeprowadzeniem relacji na żywo (brak zadaszenia).

45(+1) - GOL DLA LIMANOVII!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Skiba, głową na 2 metr podał Kulewicz, a Chmiest z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

42' - piękne podanie Piwowarczyka na czyste pole do Skiby, ale zawodnik Limanovii był na minimalnym spalonym.

40' - żółtą kartką ukarany Wilk (Limanovia), który w środku pola faulował Michałka.

37' - z rzutu różnego dośrodkował Skiba, a piłkę z głowy Gryźlaka w ostatniej chwili zdjął Wietecha.

33' - strzał Wilka z dystansu odbija się od obrońcy gości i wychodzi na róg. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła przed pole karne do Skiby, który oddał niecelny strzał.

32' - szybka wymiana podań między Skibą a Piwowarczykiem, zakończona niecelnym uderzeniem tego drugiego z narożnika pola karnego.

29' - kolejną nieźle zapowiadającą się akcję zepsuł Piwowarczyk. Młodzieżowiec gospodarzy jest bardzo aktywny, ale brakuje mu dokładności.

26' - ponownie groźnie w polu karnym gospodarzy. Prawą stroną akcję przeprowadził Bartkiewicz. Oddał mocny strzał z ostrego kąta w boczną siatkę. Limanovia odpowiedziała błyskawicznie szybką kontrą, jednak dośrodkowanie Piwowarczyka było bardzo niecelne.

25' - duże szczęście Limanovii. Z 17 metrów świetnie uderzył Pigan i piłka odbiła się od słupka.

22' - okres spokojnej gry w środkowej strefie boiska.

19' - groźnie pod bramką gości. Pietras podał na czyste pole do Skiby, ale minimalnie szybszy od pomocnika gospodarzy był Wietecha.

17' - z lewej strony dośrodkował Michałek, ale Sotnicki bez problemów złapał piłkę.

15' - kolejna niezła akcja Skiby lewą stroną boiska. Podał w pole karne do Niechciała, ale ten łatwo stracił piłkę. Stal odpowiedziała groźną kontrą, ale obrońcy zdołali wybić futbolówkę w zamieszaniu podbramkowym.

13' - na strzał z 30 metrów zdecydował się Mateusz Wilk. Piłka poszybowała parę metrów nad poprzeczką bramki gości.

10' - kilka niezłych akcji Limanovii w środku pola w krótkim odstępie czasu. Niestety akcję gospodarzy Stal rozbiła w okolicach swojego pola karnego.

7' - stuprocentowa okazja dla Limanovii! Aktywny Piwowarczyk przedarł się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale starając się uderzyć w długi róg oddał minimalnie niecelny strzał.

6' - nieźle zapowiadająca się akcja Limanovii, zakończyła się prostą stratą Gryźlaka.

5' - Sotnicki pewnie obronił strzał Bogacza z dystansu.

3' - Skiba podał na lewą stronę boiska do Niechciała, ale obrońca Limanovii został zatrzymany na wysokości linii pola karnego.

1' - mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 17. Pierwszą akcję lewą stroną boiska starał się przeprowadzić Piwowarczyk, ale szybko został powstrzymany przez obrońców gości.