Limanovia nad przepaścią? Trwa sytuacja patowa w klubie
Wczoraj w klubie spotkali się członkowie Zarządu MKS Limanovia Limanowa. Wszyscy spodziewali się deklaracji Zbigniewa Szubryta odnośnie dalszego finansowania klubu. Jednak wczoraj żadnego przełomu nie było, przedłużająca się niejasna sytuacja może przynieść negatywne skutki.
Zbigniew Szubryt konsekwentnie publicznie niczego nie komentuje. Wczoraj w czasie spotkania z działaczami dał sobie kolejny tydzień do namysłu. Zaskoczenie było spore bowiem z nieoficjalnych informacji wynikało, że w ostatnich dniach główny sponsor rozpoczął już montowanie ekipy na przyszły sezon, który Limanovia rozpocznie w III lidze. – Coś wczoraj musiało negatywnego się wydarzyć, bo Zbigniew Szubryt na spotkaniu miał pesymistyczne nastawienie – powiedział nam anonimowo jeden z działaczy limanowskiego klubu. – Być może jakieś problemy w negocjacjach nowych umów z piłkarzami, albo niestysfakcjonujące rozmowy z miejskim samorządem w kwestii utrzymania obiektów? Ostatecznie skończyło się na tym, że potrzebuje kolejnego tygodnia do namysłu.
Po wczorajszym spotkaniu można obawiać się, że groźba wycofania się z klubu Zbigniewa Szubryta jest większa niż dotychczas. W przyszłym tygodniu planowane jest Walne Zebranie Zarządu Klubu. Być może Zbigniew Szubryt liczy na gruntowne zmiany w Zarządzie. Na pewno chciałby uzyskać jasne sygnały (z różnych środowisk, w tym miejskiego samorządu), że piłka nożna w Limanowej na poziomie II lub III ligi jest potrzebna.
Wczoraj po raz pierwszy od bardzo dawna na oficjalnej stronie Limanovii pojawiła się informacja o sytuacji w klubie pod kątem rozgrywek pucharowych. Tytuł „Czarne chmury nad Limanovią” jest bardzo wymowny. Otóż za miesiąc Limanovia powinna przystąpić do rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Czeka ją daleki wyjazd do woj. kujawsko-pomorskiego, bowiem jej rywalem jest trzecioligowa Wda Świecie. Zapewne ewentualna rezygnacja Zbigniewa Szubryta z dalszego finansowania klubu spowoduje wycofanie się Limanovii z tych rozgrywek ze względu na wysokie koszty wyjazdu i problemy ze skompletowaniem składu. Zresztą nawet pozostanie głównego sponsora w klubie pod znakiem zapytania stawia wyjazd na mecz Pucharu Polski. Do spotkania pozostał tylko miesiąc, a nadal nie wiemy jak będzie wyglądała drużyna na przyszły sezon. Czasu pozostało niewiele. Przypomnijmy, że rok temu Limanovia również nie zagrała w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Wówczas było to związane z zamieszaniem przy przejmowaniu od Kolejarza Stróże licencji na grę w II lidze.
Może Cię zaciekawić
IMGW ostrzega: silny deszcz i burze
Burze i ulewy od popołudnia do czwartkowego poranka Ostrzeżenie meteo zacznie obowiązywać dzisiaj, 10 czerwca od godziny 14:00, i potrwa d...
Czytaj więcej13 cudzoziemców z fałszywymi zezwoleniami na pracę
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili w jednej z miejscowości powiatu myślenickiego kontrolę legalności pobytu i ...
Czytaj więcejKolejne zatrzymania w sprawie tzw. mafii wnuczkowej
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, działając pod nadzorem Prok...
Czytaj więcejJechał wężykiem, miał 2,5 promila i... był poszukiwany. Prosto z drogi trafił za kraty
W poniedziałek (8 czerwca) po południu policjanci patrolujący ulice Zakopanego zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym marki Seat, kt...
Czytaj więcejSport
Leon Golonka i Gabrieala Stypuła z brązowym medalem. Nasz region w czołówce wojewódzkiej rywalizacji.
Dla zawodników UKS Płomień Limanowa były to ostatnie zawody klubowe w sezonie, które zakończyli z bardzo dobrymi wynikami. Największy sukces ...
Czytaj więcejRegion’s Cup: seniorska kadra Małopolski powołana
Konsultacje odbędą się 9 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej i stanowią kolejny etap przygotowań reprezentacji Małopolskiego ZPN do ogólnopol...
Czytaj więcejZaproszenie na testy do utytułowanego klubu
To duże wyróżnienie dla młodej zawodniczki i jednocześnie potwierdzenie jej talentu, zaangażowania oraz systematycznej pracy na treningach. Mo...
Czytaj więcejLider poległ w Jodłowniku, mimo że prowadził już 2:0. Decydujący gol w doliczonym czasie gry.
LKS JODŁOWNIK – PODHALE II NOWY TARG 3:2 (0:1) K. Piechówka 57,60, Węgrzyn 90(+3) – Wojtas 42, Fedor 48. JODŁOWNIK: Staniszewski – Ża...
Czytaj więcejPozostałe
13-latek z nożem miał grozić uczennicom
Do zdarzenia doszło wczoraj (9 czerwca) po godzinie 13:00 przy ul. Reymonta w Limanowej (Łososina Górna). Jak udało się nam ustalić, uczęszczaj...
Czytaj więcejUwaga na toksyczne gąsienice! Krakowski Sanepid ostrzega przed korowódką dębówką
Korowódka dębówka (z pozoru przypominająca zwykłą, włochatą gąsienicę o długości ok. 3 cm) może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowi...
Czytaj więcejPrzy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie
Szef resortu infrastruktury poinformował we wpisie na platformie X, że oświadczenie, które trzeba będzie złożyć w urzędzie, musi zawierać in...
Czytaj więcej64. Małopolski Wyścig Górski na drogach powiatu limanowskiego. Sprawdź harmonogram utrudnień
Wzorcowa organizacja i zabezpieczenie rodem z "Wielkiej Pętli" Małopolski Wyścig Górski to wydarzenie, które od lat cieszy się na arenie międz...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (37)
Panie Zbyszku piłka jest potrzeba w Limanowej pan stworzył jej historię i szkoda było by pana serca które pan włożył do teg klubu. Burmistrz jaki jest to wszyscy wiemy, ale nowi ludzie w zarządzie nim się zajmą – tyle w temacie.
Cały Władysław obicanki cacanki...
Fatalnie strona klubu też działa rzecznik zero zainteresowania klubem nic się nie ukazuje. Nie dziwię się p. Szubrytowi że nie chce mu się jak są tacy ludzie. Ale po zebraniu się to zmieni - jestem dobrej myśli.
Panie Zbigniewie zrobił pan dla klubu kawał pięknej historii,wielki szacun.
Zmiany zmiany zmiany
Ja też bym kasy nie wyłożył na 3 ligowy zespół, który wydymał na kasę Pana Szubryta.
Pan Szubryt nie może się z Panem Burmistrzem porozumieć ?.
To se ne vrati, pane Havranek.
Moim zdaniem Ci Panowie nie mają problemu ze sobą.
Może poszukajcie kozła ofiarnego gdzie indziej, bo te insynuacje są nietrafione.
Oczywiście, kto zabroni bogatemu stworzyć własny cyrk z najemnymi małpami? Nikt. Ale niech nie wciąga miasta w dofinansowanie swoich fantazji. Niech kasa z miasta płynie dla zawodników i drużyn z Limanowej, a cyrk niech się bawi dodatkowo.
Oczywiście wszyscy będą wielbić pana Szubryta, bo jak kasa płynie to i każdy coś obgryzie.
Myślę, że pan Szubryt bierze na przeczekanie miasto, bo liczy być może na większy udział budżetu miejskiego w tym całym cyrku.
Najgorsze są te chore ambicje działaczy, aby grać w jak najwyższej lidze.
z klubu odszedł tylko Bierzało,reszta zawodników ma ważnie kontrakty do 30czerwca,
Natomiast Limanovia bez licencji i drugiej drużyny zagra w ósmej lidze mistrzów?
To się w Płomieniu ucieszą?
A tak wogóle to coś dziwnego dzieje się w klubie zarząd siedzi nic nie robi,a mało tego nie ma nic do powodzenia,panowie z zarządu jeśli macie honor to złożyć dymisje niech pan Szubryt wprowadzi swoich ludzi,bo jakby nie dobrodziej to byście nic na nic nie poradzili,czas się poważnie zastanowić,bo dojdzie jeszcze do tego że od przyszłego sezonu co tydzień będą derby ziemi limanowskiej z łukowicą,pasierbcem ,siekierczynami i innymi mordarkami,oczywiście nie ublizając tym klubom,zarządzie klubu powodzenia
Proszę napisać, z jakich to obietnic Miasto i Burmistrz się nie wywiązali.
Uprzejmie proszę też aby nie rzucać pustymi sloganami - słowami bez pokrycia, które inni jeszcze je powtarzają, bo stwarzacie Państwo bardzo zły klimat. A nie o to tu chodzi.
Jeśli ma wkrótce przyjść 'nowe' do tego klubu, to ma to być 'nowej jakości' i na zasadzie partnerstwa, a nie 'obciążone' przeszłością.