Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Limanovia kończyła w 'dziesiątkę'. Punkty uciekły.

Opublikowano 02.09.2012 16:45:30 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:15 jaca
6 5664

W 5 kolejce III ligi Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn. Do 82 minuty podopieczni Dariusza Sieklińskiego prowadzili 2-1. Niestety ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

ŁYSICA BODZENTYN – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 : 2 (1 : 2)

1 : 0 Paprocki 4, 1 : 1 Mężyk 32 (rzut karny), 1 : 2 Kozieł 42, 2 : 2 Kalista 81

Sędzia główny: Rafał Rzeszutek (Starachowice). Żółte kartki: Trela, Kardas, Kalista - Serafin, Garzeł, Kulewicz, Pietras, Skiba, Gadzina, Sotnicki. Czerwona kartka: Basta 79, za niesportowe zachowanie. Widzów 150.

Łysica: Ścisłowicz – Cichoń (80 Gołąbek), Kardas, Szymoniak, Kozubek – Paprocki, Drej, Trela, Wojtal (55  Ubożak) – Kalista, Michta (46 Gardyniak).

Limanovia: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Kępa (46 Basta) – Serafin (46 Cygnarowicz), Pietras, Skiba (60 Dziadzio), Kozieł – Cebula (75 Gadzina), Mężyk.

Przebieg pierwszej połowy:
4 minuta – GOL DLA GOSPODARZY. Fatalnie ułożyło się to spotkanie dla Limanovii. Już na początku spotkania po dośrodkowaniu Kalisty gola zdobył Paprocki.
5-20 minuta – goście nie potrafili się otrząsnąć po stracie gola. Łysica przycisnęła i posiadała wyraźną przewagę. Bliski podwyższenia rezultatu był Kalista.
25 minuta – Limanovia wreszcie gra odważniej w ofensywie. Cebula umieścił piłkę w siatce po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego. Jednak sędzia dopatrzył się faulu zawodnika gości w polu karnym i gola nie uznał.
31 minuta – GOL DLA LIMANOVII. W polu karnym sfaulowany został Skiba, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Mężyk.
42 minuta – GOL DLA LIMANOVII. po dośrodkowaniu Ślęczki celną główką popisał się Kozieł.
W pierwszej połowie podopieczni Dariusza Sieklińskiego wykazali się dużą skutecznością, bo wypracowanych sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele. Dzięki temu na przerwę schodzili prowadząc 2-1.

Przebieg drugiej połowy:
55 minuta – na początku drugiej połowy nieznaczną przewagę posiadała Limanovia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja uderzał Mężyk. Niestety piłka poszybowała minimalnie nad bramką.
56 – 75 minuta – z upływem czasu Łysica zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Gospodarze nie potrafili jednak poważnie zagrozić bramce rywali. Zadowolona z prowadzenia Limanovia coraz bardziej skupiała się na grze defensywnej.
79 minuta – Limanovia mecz musiała kończyć w dziesiątkę. Zdenerwowany Basta wdał się w niepotrzebną dyskusję z głównym arbitrem.
81 minuta – GOL DLA ŁYSICY. Kalista wygrał pojedynek sam na sam z Sotnickim i doprowadził do remisu.
83 – Limanovia powinna znowu wyjść na prowadzenie. Jednak w stuprocentowej sytuacji przestrzelił Mężyk.
90(+3) minuta – szybka kontra gospodarzy i po dośrodkowaniu Gołąbka dobrą okazję zmarnował Kalista.