Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

KS Tymbark nadal uśpiony. Niespodziewana porażka z Hartem.

Opublikowano 23.05.2015 19:34:13 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:04 jaca
4 3233

KS Tymbark stracił dzisiaj pozycję lidera. Niespodziewanie przegrał u siebie z walczącym o utrzymanie Hartem Tęgoborze.

KS TYMBARK – HART TEGOBORZE 0 : 2 (0 : 1)

0:1 Grębski 33, 0:2 Darowski 88.

Żółte kartki: Kurek, Ł. Ryś, Urbański, Sułkowski – Rosiek, Baran, Grębski, Dziedzic, Gródek. Widzów 200.

TYMBARK: Zawada – Porębski, Olejarz, Wojtasiński (85 Chochół), S. Boczoń – M. Ryś (46 Sułkowski), Czyrnek (65 Zapała), Czaja (46 Urbański), Kurek. Ł. Ryś – Ślazyk.

Tymbark już od paru tygodni prezentował gorszą dyspozycję. Wydawało się, ze pojedynek przed własną publicznością z zespołem z dolnych rejonów tabeli jest odpowiednim momentem do przełamania się i osiągnięcia zwycięstwa. Tymczasem Hart niespodziewanie wygrał z dotychczasowym liderem i z przebiegu całego spotkania był drużyną groźniejszą Początek zaczął się obiecująco dla Tymbarku, który ruszył do ataków. W 2 minucie z rzutu wolnego z 18 metrów uderzył Czaja i bramkarz gości z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Gospodarze mieli dużą przewagę taktyczną, częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak w 20 minucie otrzymali pierwsze ostrzeżenie. Strzał Grębskiego z dystansu z trudem obronił Zawada. W 30 minucie odpowiedział KS Tymbark, M. Ryś podał na skrzydło do Porębskiego, a ten z 15 posłał piłkę nad poprzeczką. Pewność siebie Tymbarku została skarcona w 33 minucie. Na 20 metrze piłkę otrzymał Grębski i oddał piękny strzał w długi róg, Zawada był bez szans. Gospodarze mogli szybko doprowadzić do wyrównania. W 35 minucie dośrodkował Czaja, a piłka po główce Ślazyka odbiła się od słupka. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. W 36 minucie groźna kontra, po której Grębski znowu oddał strzał z dystansu, ale tym razem pewnie interweniował Zawada. Po chwili piłka po strzale Dziedzica odbiła się od poprzeczki.

Od początku drugiej połowy Hart niemal całą drużyną cofnął się do defensywy. Goście ograniczyli się do szybkich kontr, które były bardzo groźne. W 65 minucie minimalnie niecelny strzał oddał S. Boczoń. Chwilę później kontrę przeprowadził Dziedzic, ale Zawada świetnie obronił jego strzał. Kolejne szanse dla gospodarzy zmarnował S. Boczoń, Kurek, Ł. Ryś, a dla gości Mrówka. Wreszcie w 89 minucie Hart dobił rywali skuteczną kontrą, Darowski otrzymał dokładne podanie od Dziedzica i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku podwyższył na 2-0. W doliczonym czasie gry goście mogli zdobyć jeszcze trzeciego gola. Gródek główkował z 3 metrów, a Zawada instynktownie odbił piłkę nogą.

1. LKS Szaflary 24 48 15 3 6 70-39
2. KS Tymbark 24 47 14 5 5 57-24
3. Turbacz Mszana Dolna 23 46 14 4 5 62-36
4. Olimpia Pisarzowa 23 43 13 4 6 45-32
5. Orkan Szczyrzyc 24 43 13 4 7 51-26
6. Płomień Limanowa 23 38 11 5 7 47-33
7. Jarmuta Szczawnica 23 35 11 2 10 40-54
8. Huragan Waksmund 23 32 8 8 7 45-32