Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Koszykarze kończą sezon zwycięstwem w Wieliczce

Opublikowano 27.03.2018 07:18:07 Zaktualizowano 04.09.2018 13:51:36 jaca
2 2346

III liga koszykówki. Limblach wygrał w Wieliczce i zajął 3 miejsce w lidze. Ostatni mecz sezonu 2017/2018 nie przyniósł zbyt wielu emocji, a przynajmniej nie tyle, ile starcie tych drużyn w pierwszej rundzie w Limanowej.

UKS Regis Wieliczka - MKS Limblach Limanowa 84 : 107 (10-:29, 22:23, 22:24, 30:31)

Punkty dla Limblachu: Peciak 43 (5x3), Sławecki 19 (1x3), Olczyk 21 (2x3), Augustyniak 5, Kindlik 5 (1x3) – Jasica 13, Twaróg 4, Frączek 2, Kwandrans 0.

W pierwszej kwarcie trener rzucił na boisko doświadczoną i silną fizycznie piątkę, co skończyło się rozbiciem przeciwnika 29:10. Zawodnicy MKSu grali bardzo twardo w obronie, co skutkowało przechwytami, kontrami i łatwymi punktami. Wyróżnili się Peciak (9), Olczyk (8) i Sławecki (6). Tak duża przewaga pozwoliła limanowianom kontrolować mecz i rotować składem w kolejnych kwartach. W II kwarcie zdobycze punktowe rozłożyły się na większą ilość zawodników Limanowskich. Wieliczanie otrząsnęli się po słabszym początku i zaczęli stawiać bardzo twarde warunki gry, przez cały mecz stąd minimalne różnice w wynikach pozostałych kwart.

III i IV kwarta upłynęły również pod znakiem równorzędnej gry, podczas której trenerzy dawali szanse zawodnikom z ławki. Fenomenalną IV kwartę zagrał Andrzej Peciak (18).

Najlepszymi zawodnikami limanowskiego zespołu oprócz oczywiście Peciaka byli Sławecki, Olczyk i Jasica, który bardzo dobrze wykorzystał swoje minuty na parkiecie. Zawodnicy Limblachu byli dobrze usposobieni ofensywnie, o czym świadczy duża zdobycz punktowa, jednak nieco rozkojarzyli się w obronie dając sobie rzucić 84 punkty niezbyt dziś dobrze dysponowanym przeciwnikom.

MKS Limblach Limanowa kończy rozgrywki III ligi koszykówki mężczyzn na 3 pozycji przy bilansie 13-3. Jest to bilans znakomity, w poprzednich sezonach dający nawet pierwszą pozycję. Komunikat końcowy podsumowujący sezon, zostanie przedstawiony niebawem przez zarządu klubu.

Zawodnicy MKS Limblach Limanowa serdecznie dziękują limanowskim kibicom za doping i frekwencję jakiej nie miał żaden klub w lidze. Zawodnicy życzą kibicom i sympatykom zdrowych, wesołych i spokojnych świąt wielkanocnych.