Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Kolejny historyczny sukces Justyny Kowalczyk

Opublikowano 22.02.2015 16:43:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:04 jaca
8 4815

Justyna Kowalczyk wspólnie z Sylwią Jaśkowiec zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Falun. Złoto zdobyły Norweżki a srebro Szwedki.

To pierwszy historyczny medal w konkurencji drużynowej w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata. W piątek mieszkanka Kasiny Wielkiej wywalczyła czwarte miejsce w sprincie indywidualnym techniką klasyczną. Podkreślała, że bardzo liczy na medal w konkurencji drużynowej. W biegu półfinałowym Polki zajęły drugie miejsce, tracąc zaledwie 0,15s do faworytek, Norweżek.

Bieg finałowy rozpoczęła Justyna Kowalczyk, przekazała zmianę na trzeciej pozycji. Jeszcze lepiej spisała się Jaśkowiec, która wyszła na drugie miejsce. Na przedostatniej zmianie Kowalczyk zdołała utrzymać korzystną lokatę ze stratą ponad 6 sekund do Norweżek. Na ostatniej zmianie Jaśkowiec została wyprzedzona przez Szwedkę (o 0,31 sekundy), ale brązowy medal to ogromny sukces polskiej ekipy. Norweżki (Falla i Oestberg) wygrały z przewagą 8,17 s nad Szwedkami.

W swoim dorobku Justyna Kowalczyk ma już 8 medali Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym zdobywane w latach 2009 – 2015: dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe.