Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Kolejne zwycięstwa w Nowej Zelandii

Opublikowano 13.08.2012 10:21:55 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:26
0 1870

Justyna Kowalczyk z Kasiny Wielkiej wygrała kolejne biegi narciarskie ANC Cup w Nowej Zelandii. Mistrzyni olimpijska i świata była tym razem najszybsza w sprincie oraz na 5 km stylem dowolnym.

Od początku miesiąca Justyna Kowalczyk przebywa w stacji narciarskiej Snow Farm na antypodach, gdzie podobnie jak przed rokiem trenuje na śniegu i bierze udział w rozgrywanych w tym miejscu zawodach narciarskich.

W finale sprintu finiszowała przed grupą Japonek. Natomiast metę 5 km minęła po 12 minutach i 20 sekundach. O pół minuty wyprzedziła Rosjankę Julię Tichonową i złotą medalistkę igrzysk w Vancouver w biegu na 7,5 km biathlonistek, reprezentantkę Słowacji Anastazję Kuzminę.

Przypomnijmy, że w czwartek Justyna Kowalczyk wygrała w biegu narciarskim na dystansie 10 km stylem klasycznym.