Niedziela, 20 września
Filipina, Eustachy, Euzebia, Faustyna, Renata

Kolejna porażka Limanovii. Pelikan wygrał zasłużenie.

29.09.2013 11:21:37 jaca 41 5780

Niestety Limanovia zaprezentowała się w Łowiczu bardzo przeciętnie i doznała porażki 1-0 z tamtejszym Pelikanem. Gospodarze mieli wyraźną przewagę i mogli wygrać w wyższych rozmiarach.

PELIKAN ŁOWICZ – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 1 : 0 (0 : 0)

1-0 Koman 80.

Żółte kartki: Serafin, Sadio.

Pelikan: Olszewski – Domińczak, Dremliuk, Kowalczyk, Ceglarz – Wyszogrodzki (65 Kosiorek), Koman, Pomianowski (90 Bończak), Adamczyk - Solecki, Ekwueme (72 Bojańczyk).

Limanovia: Sotnicki – Hudecki, Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin (65 Pająk), Pietras (84 Komorek), Skiba, Orzechowski (75 Sadio) – Mężyk, Dziadzio.

I połowa:

W wyjściowym składzie Limanovii pojawiło się dwóch napastników: Dziadzio i Mężyk. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku spotkania posiadali przewagę. Limanovia została szybko zepchnięta do defensywy. Już pierwszych minutach spotkania prowadzenie dla Pelikana mógł uzyskać Ekwueme. Groźnie główkował na bramkę gości, ale Sotnicki nie dał się zaskoczyć. Po chwili bramkarz Limanovii ponownie popisała się skuteczną interwencją po strzale Soleckiego. W 11 minucie Limanovia stworzyła pierwsze zagrożenie pod bramka rywali, ale strzał Mężyka był niecelny. Pelikan przeprowadził składną akcję w 17 minucie. Po dośrodkowaniu Wyszogrodzkiego główka Ekwueme była minimalnie niecelna. Gospodarze w 20 minucie umieścili wreszcie piłkę w bramce gości, ale Koman znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej. Niestety Limanovia nadal spisywała się bardzo przeciętnie i zanosiło się, że Pelikan wkrótce obejmie prowadzenie. Szczęście sprzyjało jednak podopiecznym Dariusz Sieklińskiego. W 32 minucie gospodarze zmarnowali stuprocentową okazję. Sotnicki w znakomitym stylu obronił uderzenie Wyszogrodzkiego z kliku metrów. Obrońcy gości nie mogli sobie poradzić z Wyszogrodzkim, który w kilku innych sytuacjach był bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy bramce rywali próbował zagrozić Dziadzio, ale jego uderzenie z dystansu było bardzo niecelne.

II połowa:

W pierwszym kwadransie po zmianie stron Limanovia nadal miała trudności z przedostaniem się okolice pola karnego rywali. Jednak również tempo gry Pelikana było znacznie wolniejsze niż w pierwszej połowie. Goście nie potrafili wykorzystać słabszego okresu gry rywali. W 60 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kulewicz, ale obrońca beniaminka II ligi spudłował. Pelikan przebudził się 69 minucie. Po główce Ekwueme Sotnicki z trudem uratował swój zespół od utraty gola. Chwilę później niespodziewanie Limanovia mogła wyjść na prowadzenie. Po błędzie obrońcy gospodarzy piłkę przejął Pająk i znakomitej sytuacji uderzył nieprecyzyjnie. W odpowiedzi kolejną okazję zmarnował Solecki. Wreszcie w 80 minucie gospodarze objęli zasłużone prowadzenie. Koman nie dał szans Sotnickiemu na skuteczną interwencję. Limanovia próbowała doprowadzić do wyrównania, ale była dzisiaj wyraźnie słabsza od Pelikana i gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo.