Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech

Kolejna niespodzianka w Limanowej

Opublikowano 25.07.2012 17:25:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:34
24 15596

Limanovia nie przestaje zadziwiać w Pucharze Polski. Dzisiaj okazała się lepsza od drugoligowej Garbarni. Teraz czas na pierwszoligowca z sezonu 2011/2012. Losowanie już jutro, a kolejny mecz Pucharu Polski w przyszłą środę.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – GARBARNIA KRAKÓW 2-1 (1-1)
0-1 Piszczek 41, 1-1 Czajka 42, 2-1 Dziadzio 84 (rzut karny)

żółte kartki: Skiba, Kostek - Zelek, Wajda.

Wyjściowe składy:
LIMANOVIA: Sotnicki – Czajka, Garzeł, Pietras, Basta – Dziadzio, Skiba, Kozieł, Cebula (86 Cygnarowicz) – Gadzina (73 Kostek), Mężyk.
GARBARNIA: Szwiec – Stokłosa, Piszczek, Ryś, Byrski (75 Kalicki) – Rado (54 Leszczak), Wajda, Zelek (86 Sepioł), Fedoruk – Chodko, Praciak.

Po godzinie 16 nad Limanową przeszła burza z ulewnym deszczem. Warunki atmosferyczne przeszkodziły nam w punktualnym rozpoczęciu relacji on-line (z przyczyn technicznych portal przez pewien czas nie działał).

Mecz rozpoczął się o godz. 17

Przebieg pierwszej połowy:
4 minuta – Świetna okazja dla Limanovii. Po błędzie Piszczka pikę przejął Mężyk i oddał strzał. Futbolówka odbiła się od poprzeczki.
12 minuta – po rzucie rożnym wykonywanym przez Cebulę piłka trafiła do Gadziny. Napastnik gospodarzy miał niezłą okazję, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców gości.
15 minuta – piłkę w siatce Garbarni umieścił Cebula, ale zawodnik Limanovii był na wyraźnym spalonym i gol nie został uznany. W pierwszym kwadransie przewagę mają gospodarze.

25 minuta - pierwsza groźna okazja dla Garbarnii. Kamil Rado strzelał w długi róg, ale minimalnie niecelnie.

31 minuta - znowu w ataku Limanovia. Strzał Skiby z 20 metrów z trudem na rzut rożny sparował bramkarz gości.

39 minuta - groźna główka Mężyka. Garbarnia miała sporo szczęścia w tej sytuacji.

41 minuta - GOL DLA GARBARNI. Po dośrodkowaniu Wajdy celną główką popisał się Piszczek.

42 minuta - GOL DLA LIMANOVII. Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Duże zamieszanie w polu karnym Garbarni, piłkę odegrał Garzeł, a Czajka z bliskiej odległości pokonał Szwieca.

45 minuta - po błędzie Czajki groźnie strzelał Praciak. Skuteczną interwencją popisał się Sotnicki.

45+1 minuta - koniec pierwszej połowy. Na razie remis ze wskazaniem na Limanovię.

Druga połowa:

46 minuta - oba zespoły rozpoczęły drugą połowę bez zmian w składzie.

49 minuta - obiecujący początek drugiej połowy w wykonaniu Limanovii. Bliski zdobycia gola był Mężyk, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

51 minuta - kolejna szybka akcja Mężyka prawą stroną boiska, dokładnie podał do Gadziny, ale ten w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował.

54 minuta - zmiana w drużynie gości. Za Kamila Rado wchodzi Sebastian Leszczak.

55 minuta - już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Leszczak mógł wpisać się na listę strzelców, ale z bliskiej odległości posłał piłkę obok bramki.

60 minuta - fatalny błąd Pietrasa i stuprocentowa okazja dla gości. Świetną interwencją po strzale Leszczaka popisał się Sotnicki.

67 minuta - przed szansą Limanovia. Po strzale Kozioła piłka odbiła się od poprzeczki! Wcześniej żółtą kartką ukarany został Skiba.

72 minuta - stuprocentowa okazja Gadziny, ale jego uderzenie z bliskiej odległości obronił Szwiec. Po chwili Gadzinę zastąpił Kostek.

74 minuta - wyraźna przewaga Limanovii. Uderzenie Kozieła z dystansu znowu broni bramkarz gości.

75 minuta - zmiana w Garbarni. W miejsce Byrskiego wchodzi Kalicki.

80 minuta - po akcji Basty, niecelny strzał z ostrego kąta oddał Pietras.

82 minuta - trwa oblężenie bramki Garbarni. Dwukrotnie bliski pokonania bramkarza gości był Czajka.

83 minuta - zdaniem sędziego Kostek chciał wymusić rzut karny. Żółta kartka dla zawodnika Limanovii.

84 minuta - rzut karny dla Limanovii! Wajda faulował Pietrasa. Żółta kartka dla Wajdy.

84 minuta - GOL!!! Dziadzio oddaje pewny strzał i Limanovia prowadzi!

90 minuta - Garbarnia a ataku. Sdzia doliczył 3 minuty.

90+3 minuta - KONIEC MECZU. LIMANOVIA W KOLEJNEJ RUNDZIE PUCHARU POLSKI!