Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Jak mogli tego nie wygrać?!

Opublikowano 22.08.2010 10:16:38
5 3807

Wyraźna przewaga i tylko remis. W Szczyrzycu hat-trickiem popisał się Limanówka.

IV liga:
Limanovia Szubryt Limanowa – Glinik Gorlice 1-1 (1-1)
1-0 Gadzina 5 (karny), 1-1 Kazanowski 45

Sędziował Michał Fudala (Brzesko). Żółte kartki: Gadzina, Wańczyk, Banaszkiewicz – Szary, Pawełczak, Olech, Mituś. Widzów 300.

Limanovia: Sotnicki – Florek, Banaszkiewicz, Kulewicz, Ruchałowski (68 Kurczab) – Naściszewski, Wtorek, Wańczyk (60 Ślazyk), Kępa – Skiba, Gadzina (75 Miśkowiec).

O wielkim pechu mogą mówić gospodarze. Posiadali wyraźną przewagę, stwarzali zdecydowanie więcej groźnych sytuacji podbramkowych, a mimo to nie potrafili zdobyć kompletu punktów. Już w 5 min w polu karnym sfaulowany został Gadzina, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

W pierwszej połowie szansę na drugiego gola zmarnował: Naściszewski (8 min), Skiba (31 min, piłka piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki) i Gadzina (44 min). Tymczasem tuż przed przerwą goście uzyskali wyrównanie. Duże zamieszanie w polu karnym Limanovii wykorzystał Kazanowski, który z 8 metrów pokonał Sotnickiego.

W drugiej połowie Limanovia nadal przeważała. Kolejne okazję zmarnowali:  Wtorek, Gadzina i Wańczyk. Między 57, a 62 minutą Glinik groźnie zaatakował stwarzając dwie dogodne sytuacje na strzelenie gola, jednak Migacz i Pałys spudłowali.  Ostatni kwadrans to prawdziwe oblężenie bramki Glinika. W 78 min w dogodnej sytuacji spudłował Miśkowiec. W końcówce szansę na zwycięskiego gola trzykrotnie miał Wtorek. Pomocnikowi Limanovii zabrakło jednak skuteczności. Już w doliczonym czasie gry kolejną okazję zmarnował również Kępa. Oprócz skuteczności gra gospodarzy miała wiele pozytywów. Po dwóch kolejkach Limanovia ma na swoim koncie 4 punkty (przed tygodniem wygrała w Balinie 2-0).

Orkan Szczyrzyc – Dunajec Zakliczyn 5-2 (2-0)

1-0 Limanówka 19, 2-0 Stelmach 45 (karny), 3-0 Limanówka 49, 4-0 M. Drobny 55, 5-0 Limanówka 59, 5-1 Stec 80, 5-2 Jamróg 84

Sędziował Mariusz Wrażeń (Gorlice). Żółte kartki: Nowak, Pociecha, R. Drobny – Maciosek, Kusiak, Falkowski. Widzów 150.

Orkan: Piwowarczyk (77 Rymarczyk) – Barzyk (60 Piechówka), Stelmach, Zasadni, Nowak (65 Gnyla) – Ciężarek, R. Drobny, Łabędź, Pociecha – M. Drobny, Limanówka.

Arkadiusz Wyroba, trener Orkana: – Wszyscy zawodnicy mojego zespołu zasługują na słowa uznania, począwszy od bramkarza po napastników, którzy wykazali się wyjątkową skutecznością. Zwłaszcza Limanówka, zdobywca hat-tricka. Wbrew temu, co sugeruje wynik, nie był to dla nas prosty mecz. Dunajec nie będzie przysłowiowym chłopcem do bicia. To było ciekawe spotkanie stojące na niezłym poziomie. Dopisało nam szczęście przy stwarzanych sytuacjach i udało się odskoczyć rywalowi na bezpieczną przewagę bramkową.