Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Derby Orkan - Limanovia. Nowy trener i nowe oblicze gospodarzy.

Opublikowano 12.10.2019 14:49:00 Zaktualizowano 14.10.2019 10:08:09 jaca
30 5363

IV liga, Małopolska-wschód. Orkan Szczyrzyc przed meczem z Limanovią zmieniła trenera. Tomasza Szczepańskiego zastąpił doświadczony szkoleniowiec z Krakowa, Marek Holocher. W swoim debiucie pracy w Szczyrzycu poprowadził Orkana do zwycięstwa w derbowym pojedynku z Limanovią Limanowa.

ORKAN SZCZYRZYC - LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (2:0)

1:0 Krywoborodenko 16, 2:0 Czech 44,2:1 K. Kurczab 60.

Żółte kartki: Mrózek, Gargas, Śliwa, Świerczek - Smierciak dwie. Czerwona kartka: Śmierciak w 43 minucie, w konsekwencji dwóch żółtych.
Orkan: Piwowarczyk - Gargas, Nowak, Zdun, D. Kurczab (46 Śliwa) - Mrózek, Wsół, Tabor (85 Świerczek), Rosiek (60 Lupa) - Czech (46 Limanówka), Krywoborodenko.

Limanovia: Mastalerz - Witek, Śmierciak, K. Mus, Krupa - K. Kurczab, G. Mus, Plata, Jacak (53 Pławecki), Basta - Krzyżak.

Limanovia przystąpiła do tego spotkania osłabiona brakiem Sylwestra Tokarza, Wojciecha Kalisza, Piotra Matrasa i Bartłomieja Żurka (w tym sezonie jeszcze nie zagrał). Kontuzjowany jest także Kacper Skrzatek. Orkan po zmianie trenera chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Limanovia rozpoczęła całkiem nieźle, dobre okazje miał Jacak, Śmierciak i K. Kurczab. Jednak to Orkan wyszedł na prowadzenie, gdy precyzyjne podanie na bramkę zamienił były piłkarz Limanovii, Marcin Krywoborodenko. Jeszcze przed przerwą goście otrzymali dwa dotkliwe ciosy. Najpierw za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Piotr Śmierciak, a po chwili z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Czech.

Wydawało się, że po przerwie padną kolejne gole dla rozpędzonego Orkana. Spotkanie było zacięte i obie strony miały dobre okazje strzeleckie. Kontaktowego gola w 60 minucie efektownym uderzeniem zdobył Kamil Kurczab, ale gospodarze utrzymali korzystny rezultat do końca osiągając zasłużone zwycięstwo.

Komentarze (30)

slakut2455
2019-10-12 16:16:53
0 3
Pietruch niej honor i podaj się do dymisji!!
maj321
2019-10-12 16:55:52
0 3
Jeśli nie zmieni się trener, to będziemy z taką grą walczyć o utrzymanie..
1 1
obiektywnie, orkan w 1 polowie wykorzystal co mial stzrelil 2 gole.Limanovia caly mecz grala ale przegrala.Z gry 90% dla Limanovii 10 % dla orkana .Wynik okej nie ma problemu ( jestem kibiciem Limanovii) . Panu srodkowemu obrony podziekujmy za dwie zolte kartki (to samo zrobil grajac dla Orkana przeciw Limanovii) przeciez ten osobnik zwany pseduo stoprem nie zasluguje nawet na gre w A klasie . Po mimo tego bezmysle cupie po nogach "na raz" .łapie za koszulke.dziekujemy Ci mistrzu obrony , trenuj trenuj i jeszce raz trenuj pomysl chociaz troche !! to sa "male derby" wazne dla kazdego kibica oslabiajac swoj zespol widze ze masz to w dupie ! Jest to Twoja wina !! LImanovii juz 2 miesiace yemu tzreba bylo stopera.ten to nawet przy nim nie stal a co dopiero mowiac...eh.. Wito swietny mecz oddales serce , zreszta cala druzyna zagrala super, szkoda pudla roku Jacaka ale zdarza sie najlepszym,Panowie trenerzy te dosrodkowania z boku to zenada , cwiczycie cos wgl na treningach ? wszystko okej a tu albo za mocno albo za lekko juz nie moiwac ze 80 % leci za bramke, skrzydla sa ale co z tego ? Wiemy ze gramy o pietrszuke w tym sezonie ale "derby" to rzecz swieta, sedziowanie dno dnia lepki mlode, boczni to wgl niewiedzieli co sie dzieje, Najbradziej smieszyl fakt wszytskich kibicow jak kazali wypier>> krywo , wielki gwiazdor wyzywany od swoich kibicow :D Z tego co zapamietalem to wszedzie go wyzywali :) moze nie ten kierunek , tyle patelniiiii.. a tu...... :) pozdrawiam normalnych :)
Bacc
2019-10-12 20:20:44
0 4
Wynik sprawiedliwy. Limanovią miała swoje okazje i ich nie wykorzystała. Była gorszao zaledwie jedną bramkę.
Sswl....Krywo gwiazdor zapakował nam bramkę i dał koledze z drużyny do pustej. Porównaj to teraz z Naszymi chłopakami.
Dobrze było by gdyby to samo robił u Nas.
Pozdrowienia z Limanowej

wielun
2019-10-12 20:35:29
0 3
Brawa dra Krywa otworzył wynik, dał się faulowac i Smierciak wyleciał z boiska i druga do pustaka, to że miał sytuację to miał i musi poprawić wykończenie, a tak to załatwił wygrana i taka prawda, a nie jakieś pierdzielenie że w 90 % limanka lepsza. Ciekawe co na to Rupniak bo jak pisałem to derby pokażą i co?
wielun
2019-10-12 20:37:20
0 0
I nie kwestionuje bo Limanka w drugiej połowie lepsza ale jakby były wszystkie sytuację wykorzystane (z racji że Limanka się musiała otworzyć) tak się mogło przynajmniej 5tka skończyć i też by było.
Rupniak
2019-10-12 20:49:59
0 0
Wieluń żyjesz? Teraz się podniecasz A jak były 3 porazki to gdzie byłeś? I Limanovia w obu polowach była lepsza A to że taki wynik to życie
ole14
2019-10-12 21:17:38
0 4
@Rupniak bądź obiektywny w obie strony. Przypomnij sobie mecz w Rabce... na prawdę 3 pkt dla Limanovii w tym meczu to łud szczęścia (rzuty wolne Jacaka i Kurczaba to po prostu błędy bramkarza z Rabki) . Oczywiście jeden z goli dla Rabki również padł po błędzie Pietrzaka. Ale gdyby nie mega chęci umiejętności i zaangażowanie Witka i Basty to Limanovia nie zdobyła by tam nawet punktu.
Kolejny mecz który można wziąć na tapetę to mecz z Wolanią. Z przebiegu meczu Wolania lepsza i z super okazjami żeby mecz zamknąć. Nie zrobili tego i znowu dzięki Witkowi i Baście Limanovia strzeliła gole. Wcale nie musiało tak być bo 2-3 zawodników nie może decydować o wynikach całej drużyny.
Szznuj swój klub MKS i szanuj Orkan bo lepiej zagrać derby niż jechać Zamiast tego na mecz gdziekolwiek indziej ...
I jeszcze jedno Panie Redaktorze. Dla Orkana strzelił gola były zawodnik Limsnkvii... Ale dla Limanovii bramkę zdobył były zawodnik Orkana. Nie umniejszajmy niczego Orkanowi bo jest z wioski. Jeżeli ciężko to przechodzi przez gardło to proszę zaznaczyć ze Krywo nie grał tylko dla Limanovii ale również dla Dobrzanki, Turbacza, Tymbarku i Barciczanki.
wielun
2019-10-12 21:24:07
0 0
A rupniak Ty to jednak jesteś frajer, jak Ci pisałem poczekajmy do derbów tak czekałem i co masz ciesz się że się nie kończyło z 5 tke i szanuj to.
0 0
I jeszcze jedno. Jeżeli moja wypowiedz kogoś drażni i itp to na forum mogę kulturalnie porozmawiać bo nie chce jakiś patologicznych dyskusji .
I jeszcze jedno dla wiedzy wszystkich. Dzisiaj drużynę prowadził Daniel Nowak a Pan Holher jest jednym z Kandydatów do objęcia roli trenera.