Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

III liga nie dla Limanovii. Zacięty bój, przegrali dopiero po dogrywce

Opublikowano 24.06.2017 17:16:41 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:18 jaca
13 11341

Baraże o awans do III ligi. Limanovia przegrała po dogrywce z Wiślanami Jaśkowice 2-1. Od 75 minuty podopieczni Andrzeja Paszkiewicza grali w liczebnej przewadze.

WIŚLANIE JAŚKOWICE – LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (1:0,1:1)

1:0 Szwajdych 35, 1:1 Kaczor 82 karny, 2:1 Białek 105,

Sędziował Seweryn Kozub (Brzesko). Żółte kartki: Witek, Ślazyk – Kuliszewski dwie, Wcisło, Węgrzyn, J. Krasuski, Łukasik. Czerwona kartka: Kuliszewski w 75 minucie, w konsekwencji dwóch żółtych. Widzów 600.

WIŚLANIE: Ropek – Radwański, Marcin Morawski (67 Węgrzyn), Galos, Piekarski – P. Morawski (46 Kuliszewski), Białek, Michał Morawski, M. Krasuski – Wcisło (78 Sosin), Szwajdych (87 J. Krasuski).

LIMANOVIA: Mastalerz – Kandel (73 D. Kurczab), Ruchałowski, Ślazyk, Witek – Piwowarczyk (100 Wsół), Jacak, K. Kurczab, G. Mus (73 K. Mus), Kaczor (100 N. Czaja) – Kurek.

Pierwsza połowa:

Limanovia w pierwszej połowie zaprezentowała się całkiem nieźle i momentami posiadała nawet przewagę. Do 20 minuty gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Potem goście przycisnęli. Groźny strzał Kaczora z dystansu obronił Ropek, a po chwili w dogodnej sytuacji precyzji zabrakło Piwowarczykowi. W 33 minucie najlepszą okazję dla Limanovii miał Kandel, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Kandel. Niewykorzystane okazje zemściły się kilkadziesiąt sekund później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Szwajdych. Strzelony gol dodał gospodarzom pewności siebie i w ostatnich minutach pierwszej połowy przeważali.

Druga połowa:

Również drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Wcisło, ale piłka poszybowała tuż obok słupka. Z upływem czasu zadowoleni z prowadzenia Wiślanie coraz bardzie zaczęli się cofać do defensywy. Limanowska drużyna miała duże problemy z wypracowaniem sobie dobrych okazji strzeleckich. W 62 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Piwowarczyk, ale strzał był niecelny. W odpowiedzi po uderzeniu Szwajdycha piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Ślazyk. W 70 minucie bliska prowadzenia była Limanovia, ale po uderzeniu Jacaka z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki. Przewaga Limanovii była coraz większa. W 74 minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścił Kuliszewski i goście grali w liczebnej przewadze. Limanovia swoją dominację udokumentowała wreszcie golem w 82 minucie. Po akcji Kurka w polu karnym sfaulowany został K. Mus, a podyktowaną jedenastkę na bramkę zamienił Kaczor. W 90 minucie zwycięskiego gola dla Wiślan mógł zdobyć M. Krasuski, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce w sytuacji sam na sam z Mastalerzem.

Dogrywka:

W pierwszej części dogrywki gra była spokojna, żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i zaatakować większą ilością zawodników. W 104 minucie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna z Jaśkowic, po tym jak celny strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów oddał Białek. W drugiej części dogrywki gospodarze murowali dostęp do własnej bramki i mimo licznych prób Limanovia miała trudności z wypracowaniem sytuacji strzeleckiej. Najlepszą w 120 minucie miał K. Kurczab, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Do III ligi awansowały Wiślanie Jaśkowice, a Limanovia następny sezon spędzi w IV lidze.