Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

I kolejka IV ligi zakończona: bez zwycięstwa, wymagający kolejni rywale

Opublikowano 18.08.2016 09:33:52 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:19 jaca
1 2898

We wczorajszym ostatnim spotkaniu 1 kolejki IV ligi (gr. Małopolska-Wschód) Sokół Borzęcin Górny przegrał z Jadowniczanką Jadwoniki 1-4. Pozostałe drużyny rywalizowały w miniony weekend. Liderem po inauguracyjnych starciach jest Lubań Maniowy. Żadna z trzech drużyn z terenu powiatu limanowskiego nie odniosła zwycięstwa. Tylko KS Tymbark zdołał trafić do bramki rywali.

Pierwszy mecz po powrocie do IV ligi dla Limanovii nie był zbyt okazały. Przed własną publicznością bezbramkowo zremisowała z GKS Drwinią. Oczekiwania były poważnie rozbudzone, gdyż w okresie przygotowawczym niedawny mistrz nowosądeckiej okręgówki wygrał wszystkie sparingi. Limanovia wysoko pokonała m.in. czołowe czwartoligowe zespoły z poprzedniego sezonu (na wyjazdach 6-1 z Lubaniem Maniowy i 3-0 z Barciczanką Barcice). Jednak ligowa rzeczywistość rządzi swoimi prawami. Mecz pozostawił spory niesmak, bo gospodarze spore zastrzeżenia mieli do pracy głównego arbitra. Dużym pozytywem jest gra w linii defensywnej.

W Limanovii zadebiutował pozyskany z ostatniej chwili pomocnicy z BKS Bochnia 20-letni Grzegorz Mus oraz jego dwa lata młodszy brat Karol Mus (wszedł na murawę w drugiej połowie). Po raz pierwszy o ligowe punkty dla limanowskiej drużyny zagrał 22-letni pomocnik Piotr Kaczor (wychowanek Orkana Niedźwiedź, ostatnio Turbacz Mszana Dolna). Już jutro Limanovia ponownie zagra u siebie (o gdz. 16). Rywal będzie wymagający, bo spadkowicz z III ligi Poprad Muszyna ma swoich szeregach doświadczonych piłkarzy.

O sile zespołu z Muszyny przekonał się Orkan Szczyrzyc. Wyjazdowy pojedynek skończył się porażką 0-2, a gole goście stracili w drugiej połowie w ciągu zaledwie trzech minut. W podstawowym składzie Orkana wystąpiło trzech nowy zawodników: obrońcy Mateusz Mlostek i Michał Tylek (powrócił po roku gry w Beskidzie Andrychów) oraz ukraiński pomocnik Jewgienij Grygorus. W roli trenera Orkana w meczu o ligowe punkty debiutował także Grzegorz Staszewski. W 2 kolejce szczyrzyczanie grają na wyjeździe z groźną Barciczanką (sobota godz. 11), która na inaugurację sezonu pokonała na wyjeździe 3-0 Wolanię Wola Rzędzińska.

Emocjonująco sezon rozpoczął KS Tymbark. W Rytrze zremisował 1-1 z tamtejszym Popradem. Spotkanie miało dramatyczny przebieg. W 62 minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Sławomir Boczoń. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze objęli prowadzenie. Tymbark wyrównał w doliczonym czasie gry. W KS Tymbark w meczu o ligowe zadebiutował pozyskany napastnik Krzysztof Piekarczyk (Turbacz Mszana Dolna), a powracający z wypożyczenia do Sokoła Słopnice Sławomir Porębski strzelił gola na wagę remisu. W drugiej kolejce Tymbark gra na wyjeździe ze zwycięzcą IV ligi z poprzedniego sezonu BKS Bochnia (sobota godz. 17, BKS nie awansował do III ligi po porażce w barażach z MKS Trzebinia Siersza).