Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Historyczny gol wychowanka Harnasia Tymbark w I lidze

Opublikowano 17.04.2023 22:21:00 Zaktualizowano 18.04.2023 18:08:36 jaca
0 1752

Krzysztof Toporkiewicz, wychowanek Harnasia Tymbark, zdobył swojego pierwszego gola w I lidze. Niestety nie pomogło to jego drużynie w wywalczeniu punktu. Sandecja przegrała z Puszczą Niepołomice 2:3 i jej sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza.

Po pierwszej połowie Puszcza prowadziła 3:1. W 85 minucie kontaktowego gola zdobył Krzysztof Toporkiewicz, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Toporkiewicz rozgrał całe spotkanie i był bardzo aktywny w ofensywie. To pierwszy historyczny gol wychowanka Harnasia w I lidze.

Krzysztof Toporkiewicz (napastnik lub pomocnik, 21 lat, wychowanek Harnasia Tymbark) kilka sezonów temu występował już w młodzieżowych grupach Sandecji. Potem przeszedł do SMS Łódź. W Jagiellonii zagrał na boiskach Ekstraklasy, był pierwszym w historii wychowankiem klubu z ziemi limanowskiej na tym szczeblu rozgrywkowym. W Ekstraklasie zagrał łącznie 8 spotkań (nie zdobył gola). Młody napastnik wiosną ubiegłego roku został wypożyczony do Stomilu Olsztyn, który ostatecznie nie zdołał się utrzymał w I lidze. Krzysztof Toporkiewicz przeszedł do Sandecji na zasadzie wypożyczenia, do końca sezonu z opcją pierwokupu.