Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Gorący mecz KS Tymbark z Dunajcem

Opublikowano 03.06.2015 20:25:31 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:54 jaca
0 3344

V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz): KS Tymbark zmierzył się z Dunajcem/Start Nowy Sącz. Wysoka temperatura sprawiła, że tempo gry było przeciętne. Gospodarze posiadali dużą przewagę, ale wygrali tylko jedną bramką. Przynajmniej do jutra KS Tymbark jest liderem rozgrywek.

KS TYMBARK – DUNAJEC/START NOWY SĄCZ 2 : 1 (2 : 1)

1-0 Czaja 8, 2-0 Urbański 18, 2-1 Smoleń 31.

Żółte kartki dla gospodarzy: Wojtasiński, Ł. Ryś, Czyrnek, Zapała dwie. Czerwona kartka: Zapała (KS Tymbark) w 90 minucie, w konsekwencji dwóch żółtych.

TYMBARK: Zawada – Wojtasiński, Ł. Ryś (69 S. Boczoń), Olejarz, Kurczab – Ślazyk, Sułkowski, Miśkowiec (59 Czyrnek), Urbański (76 Kurek) – Zapała, Czaja (82 Naściszewski).

Tymbark po zwycięstwie w minioną niedzielę z Ogniwem Piwniczna (2-0) wrócił na pozycję lidera rozgrywek. Jednak wkrótce okazało się, że LKS Szaflary wygrał z Turbaczem Mszana Dolna walkowerem 3-0 (na boisku było 1-1) i zespół z Podhala wskoczył na pierwsze miejsce. Po dzisiejszym spotkaniu Tymbark przynajmniej do jutra znowu jest liderem.

Tymbark rozpoczął bardzo udanie to spotkanie. Już w 6 minucie Sułkowski oddał nieznacznie niecelny strzał z wolnego z 18 metrów. Dwie minuty później gospodarze byli już na prowadzeniu. Zapała podał na 6 metr, a tam Czaja posłał piłkę w długi róg bramki rywali. Chwilę później Kurczab w dogodnej sytuacji uderzył w boczną siatkę. W 18 minucie było już 2-0. Zapała ze skrzydła podał do Miśkowca, a ten wpadł w pole karne minął jednego z obrońców i podał wzdłuż bramki. Zamykający akcję Urbański z 3 metrów posłał piłkę do psutej bramki. W kolejnych minutach znakomitych okazji nie wykorzystali: Kurczab, Ryś i Ślazyk. W 31 minucie piłka po strzale Urbańskiego odbiła się od słupka. Tuż po tej sytuacji goście przeprowadzili szybką kontrę, którą celnym strzałem wykończył Smoleń.

W drugiej połowie widać było zmęczenie w poczynaniach obu drużyn. W 49 minucie Sułkowski fatalnie przestrzelił z 10 metrów. W 52 minucie Czaja dośrodkował z rzutu rożnego, a z 5 metrów niecelnie główkował Ślazyk. W 65 minucie bramkarz gości obronił groźny strzał Ślazyka z 17 metrów. W końcówce meczu po strzale Sułkowskiego, piłkę zmierzającą do siatki wybili obrońcy rywali. Młody zespół Dunajca zaprezentował się w Tymbarku bardzo ambitnie, ale w całym spotkaniu wypracował tylko jedną groźną sytuację podbramkową.