-1°   dziś 0°   jutro
Wtorek, 05 grudnia Saba, Kryspin, Gerard, Sabina, Edyta, Krystyna, Norbert

Fenomen biegów górskich wskoczył na pozycję lidera

29.06.2018 10:34:43 jaca
1 2681

Robert Faron, znakomity zawodnik z Zalesia, został liderem Ligi Biegów Górskich. 44-letni sportowiec świetnie sobie radzi nawet ze znacznie młodszymi konkurentami. Robert Faron ze względu na swoje biegowe osiągnięcie jest wzorem do naśladowania i sportowym fenomenem.

Po zajęciu drugiego miejsca w Sudeckiej Setce na fotelu lidera zasiadł niestrudzony Robert Faron, spychając na miejsce drugie doleczającego kontuzję Bartosza Gorczycę.

Robert Faron, mimo że ma ponad 40 lat, ponownie jest głównym kandydatem do wywalczenia końcowego sukcesu w Lidze Biegów Górskich. Wielokrotny członek kadry Polski w biegach górskich na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Specjalizuje się nie tylko w bieganiu po górach, ale również w narciarstwie biegowym. W kolejnym roku należy do ścisłej czołówki biegów górskich i w rywalizacji ze znacznie młodszymi zawodnikami radzi sobie bardzo dobrze. W przeszłości ma już na swoim koncie m.in. zwycięstwo w klasyfikacji Biegów Górskich. W ubiegłym roku pozycję lidera stracił dopiero w ostatnim biegu.

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt

2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.020 pkt

3.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 990 pkt

4.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 938 pkt

5.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 860 pkt

6.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

7.(7) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

8.(14) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 765 pkt

9.(8) Justyna Mamala (Kraków) – 720 pkt

10.(9) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(56) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

2.(60) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt

3.(63) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt

2.(7) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

3.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 765 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.020 pkt

2.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 990 pkt

3.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 860 pkt

2.(15) Iwona Flaga (Kraków) – 600 pkt

3.(18) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 500 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 938 pkt

2.(10) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt

3.(85) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 250 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(273) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 120 pkt

2.(301) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 100 pkt

3.(347) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 636 pkt

2.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team)– 435 pkt

3.(11) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 375 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt

2.(11) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 340 pkt

3.(26) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt

2.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 570 pkt

3.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 430 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Justyna Mamala (Kraków) – 420 pkt

2.(16) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 390 pkt

3.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 360 pkt

Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.350 pkt

2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt

3.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt

4.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 945 pkt

5.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt

6.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 775 pkt

7.(10) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt

8.(17) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

9.(7) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt

10.(12) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming Team) – 710 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(24) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 510 pkt

2.(52) Błażej Knutelski (Grywałd) – 350 pkt

3.(80) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt

2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt

3.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 775 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt

2.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 945 pkt

3.(7) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.255 pkt

2.(9) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt

3.(10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 710 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(41) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt

2.(68) Józef Sztefko (Kozy) – 311 pkt

3.(80) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 282 pkt

Weterani II (M60+)

1.(87) Janusz Ferenc (Ludwikowice) – 270 pkt

2.(164) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 192 pkt

3.(271) Roman Trzcieliński (Psy Warszawa) – 135 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 715 pkt

2.(25) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 460 pkt

3.(12) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 380 pkt

2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 370 pkt

3.(52) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 780

2.(8) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 575 pkt

2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 355 pkt

3.(53) Paweł Kaszyca (FIZJOFUNK TEAM) – 350 pkt

Fot. archiwum biegigorskie.pl

udostępnij

Komentarze (1)

kota
2018-06-29 13:44:55
0 0
Brawo Kacper Kościelniak!!!!!
Odpowiedz
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Fenomen biegów górskich wskoczył na pozycję lidera"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in