Wtorek, 21 maja Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Emanuel Piaskowy na kolarskich Mistrzostwach Polski

Opublikowano 30.06.2014 14:30:44 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:12 jaca
1 2527

Emanuela Piaskowy z Lipowego wystartował w Mistrzostwach Polski elity w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Sobótce. Na starcie stanęli wszyscy najlepsi polscy kolarze, z wyjątkiem dwóch zawodników Tinkoff-Saxo, Pawła Poljańskiego i Rafała Majki.

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) został nowym mistrzem Polski. Na podium obok niego stanęli Paweł Franczak oraz Michał Podlaski, obaj z ekipy ActiveJet, grupy, którą reprezentuje również Emanuel Piaskowy. Młody zawodnik z Lipowego został sklasyfikowany na 27 miejscu ze stratą 14 minut i 28 sekund do zwycięzcy.