Czwartek, 23 maja Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał, Renata

Dwa zwycięstwa i dotkliwa porażka

Opublikowano 18.11.2013 11:16:49 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:30 jaca
0 1975

Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk, przebywająca na zgrupowaniu w Muonio (Finlandia) w miniony weekend wzięła udział w zawodach Pucharu FIS. W piątek i sobotę zwyciężyła, natomiast wczoraj zajęła odległe miejsce.

W piątek mieszkanka Kasiny Wielkiej okazała się najlepsza w sprincie techniką klasyczną. Tuż za Polką w finałowym starcie zawodów FIS znalazły się Rosjanki: Jewgienia Szapowałowa i Julia Tichonowa. W sobotę Justyna Kowalczyk odniosła drugie zwycięstwo z czasem 13.33,7 na dystansie 5 km techniką klasyczną. Polka wyprzedziła Rosjankę Julię Czekaliewą aż o 21,6 s i Niemkę Nicole Fessel o 27,3 s.

Wczoraj w trzecim starcie Justyna Kowalczyk zajęła 24 miejsce w biegu techniką dowolną na dystansie 10 km. Do triumfatorki, Iriny Chazowej (Rosja), Polka straciła aż minutę i 42 sekundy.

Rywalizacja w Pucharze Świata rozpocznie się 29 listopada.