Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Dwa wyścigi Emanuela Piaskowego

Opublikowano 16.08.2016 09:36:31 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:20 jaca
0 1634

Kolarstwo szosowe. Emanuel Piaskowy w miniony weekend wziął udział dwóch jednoetapowych wyścigach.

W Memoriale Henryka Łasaka (Sucha Beskidzka, najwyżej notowany jednodniowy wyścig kolarski w Polsce), który odbył się w sobotę Piaskowy zajął 48 miejsce. Zawodnicy pokonali trasę 165,5 km. Zwyciężył Paweł Franczak, Piaskowy przyjechał w głównej grupie peletonu. Dzień później brał udział w wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich (Jedlicze – Rymanów Zdrój, 160 km). Piaskowy został sklasyfikowany na 28 miejscu ze stratą 6 minut i 43 sekund do zwycięzcy Antonio Parrinello (Włochy, D’amcio Bottecchia).

Emanuel Piaskowy to 25-letni zawodowy kolarz pochodzący z Lipowego. W zawodowym kolarstwie startuje już trzeci rok. Obecnie reprezentuje izraelską grupę Cycling Academy Team.