Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Dwa medale zawodnika ze Słopnic na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

Opublikowano 10.07.2017 16:36:34 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:05 jaca
5 3662

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w lekkoatletyce. Dwa medale wywalczył zawodnik ze Słopnic Andrzej Kowalczyk.

W biegu na 3000 metrów zdobył srebrny medal uzyskując czas 8:35,59. Do zwycięzcy Mateusza Dębskiego z Radomia (obrońca tytułu) stracił 1 sekundę. Srebro wywalczył także w biegu na 1500 metrów z czasem 3:49,96. Złoto przegrał o 0,47 sekundy z Patrykiem Kozłowskim z Radomia.

Andrzej Kowalczyk to niespełna 19-letni zawodnik ze Słopnic trenujący biegi średnie w ULKS ,,Fajfer 2001” w Łapanowie pod okiem trenera Stanisława Karasia. W swojej kolekcji posiada już kilka (w tym dwa złote) Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkoatletyce w kategorii junior.

Osiągnięcia Andrzeja Kowalczyka to jedyne medale w dorobku ULKS Fajfer 2001 Łapanów na tegorocznych Mistrzostwach Polski juniorów.