Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Czesław Lis zdobył trzy medale na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 19.07.2016 07:47:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:43 jaca
3 6831

Trzy medale z Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce przywiózł Czesław Lis (61 lat) z Limanowej. Osiąga sukcesy mimo, że nie ma żadnych sponsorów finansujących jego udział w kolejnych zawodach.

Czesław Lis nie jest zrzeszony w żadnym klubie. Dlatego w wolnych chwilach stara się trenować indywidualnie. – Przeważnie ćwiczę na bieżni obok I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej – powiedział Czesław Lis. – Mam w domu również taką małą amatorską siłownię. Staram się utrzymywać w dobrej dyspozycji i już myślę o kolejnych startach w przyszłym roku. W najbliższych miesiącach nie ma już ważnych startów na terenie naszego kraju.

XXVI Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce odbyły się w Opolu. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie blisko 400 weteranów. Mistrzostwa w Opolu stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ustanowiono lub poprawiono 64 rekordy: 23 rekordy Polski oraz 41 rekordów Mistrzostw Polski.

Limanową reprezentował Czesław Lis, który wywalczył dwa złote i jeden brązowy medal. Startował w kategorii wiekowej powyżej 60 lat. Okazał się najlepszy w rzucie dyskiem (1 kg; wynik: 55,76) i pchnięciu kulą (5 kg; 18,79). Natomiast w rzucie młotem stanął na najniższym stopniu podium (62,15).

Czesław Lis przed laty był zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej Wawelu Kraków i Hutnika Kraków. Miał na swoim koncie kilka sukcesów, przede wszystkim zwyciężył w prestiżowym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. W 1984 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w rzucie dyskiem. Jego wynik 61,32 m od 27 lat jest nadal rekordem okręgu krakowskiego. Swoją karierę zawodniczą zakończył ponad 20 lat temu. Jako weteran jest wielokrotnym mistrzem Polski. W swoim dorobku ma także medale Mistrzostw Europy, a także dwa medale na Mistrzostwach Świata Weteranów w Rzutach Nietypowych (złoto i srebro).